Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství světa Norsko 2022

 

Hundekjørerarena, Gåsbu, Hamar, kraj Innlandet, Norsko
Nadmořská výška: 565 m

 

Vrchol letošní sezóny. Zima, sníh, sáňky, svěťák. Kvůli tomuhle se dělá mushing. Každej soudnej ví, co je gró tohohle sportu. Jen ta zimní část. Podzim je příprava, jaro je výklus. Léto je na paddle :-)

Prosinec vypadal velmi nadějně. Už koncem listopadu napadl sníh a držel se až do Štědrýho dne. Pravda, na sáňky přímo z baráku to bylo jen jednou jedinkrát, ale aspoň psi běhali po sněhu, což je vůči jejich psychický a hlavně fyzický pohodě prostě nej. Předpověď o mega oblevě vyšla. V takových časech je jedinej sichr sněhu na Mísečkách a opět se to potvrdilo. Takže jsme jeli. Poté naštěstí vyšel opět zcela luxusní Zuberec (Lucka si střihla ještě Lesnou). Do toho pár tréninků v Orličkách. Plus 2x tréninky už v místě konání MS. Všehovšudy celkem 15 tréninků na saních. První sáňky 12. 12. na 10 km průměrkou 25,2 km/hod a poslední víkend v únoru na svěťáku průměrky 32,2 / 32,4 / 30,6 km/hod. Obzvláště poslední dva tréninky před závodem jim daly hodně. Docela by mě zajímalo, jak by běželi, kdybych se tam mohl flákat třeba už 2-3 týdny před závodem, ale i tak mě to potěšilo. Progres tam byl. Leckdy otravný dojíždění za sněhem prostě má smysl a bez něj to asi fakt nejde, i když je to pak prokládaný tréninkem na káře.

Hradcem sem zapíchl midový závodění. Když jsem si vypsal plusy a mínusy sprint vs mid, naprosto nebylo o čem přemýšlet. Když člověk nemá adekvátní sněhový podmínky přímo u baráku, je to čirej nesmysl. Ne že by snad na ten sprint nebyly takový potřeba, to samozřejmě ano, ale pokud nejsou, tak větší pohoda pro psy je 100% na sprintu než je drtit na 40+ km. Nepočítaje, že on-snow midový závody u nás defacto nejsou a i počet závodníků (doma i venku) je zcela jinde než na sprintu. Ze zcela pochopitelných důvodů.

Ve hře tedy byly dvě varianty, jelikož jsem měl sedm psů v tréninku. Buď šestkovej nebo osmičkovej sprint. Dle IFSS jsou délky pro SP6 10-14 km a pro SP8 14-18 km. Pro představu SP2 4-6 km, SP4 6-10 km a open 20-30 km.
Volba nakonec padla na tu osmičku. Důvod jasnej - větší vzdálenost (= delší svezení).

Bohužel si Kroosák přivodil koncem ledna zdravotní trabl, začal pajdat. A když se to dověděl Miki, nabídl mi svý dva bráchy z našeho spojení Gucci x Azpi 2018. No neváhal jsem a vyrazil do Opavy. Kluci zrovna dokončili Šediváka, tak je bylo potřeba trochu zrychlit, ale čas ještě nějakej byl. Až v Zubercu to začalo jakžtakž vypadat, byť to tam mělo do ideálu daleko. Kroos už byl sice fit, ale nějakej tréninkovej výpadek tam byl, takže nakonec zůstal doma.

Osmička tedy byla daná. Conte a jeho ségra Azpi. Conteho dcera Kai (po Mencošovic Roxy), Azpi dětičky: Meda, Jon a Géčko (po Matesovic Guccim) a jejich příbuzní nejen přes babičku - bratranci Eidur (Cafu x Mariom) a Nico (Matesův Hrana x Flo). Poprvý jsem jel závod čistě se psama, kteří nesou můj chovatelskej podpis a až na Kai se všicik narodili u mě doma. Potěší.

A druhá věc, co mi udělala radost. Sem vždycky chtěl mít psy, kteří zvládnou slušně uběhnout 5-50 km.
Myslím, že se to vcelku povedlo. Výsledky Conteho a Azpi, narození 2016:
2018 ME on-snow Itálie mid - 2. místo (MD6)
2019 MS dryland Švédsko sprint - 1. místo (DR6)
2022 MS on-snow Norsko sprint - 3. místo (SP8)

 A Lucka jela céčkovej etapák a hromaďák (SP4 + SP4MS). Cafu a jeho syn Fleck, Fred je půlbrácha Cafua, a Pique (již zmiňovaný vrh Gucci x Azpi).

Starty šestek a osmiček vyšly vždycky na popolední čas. Což znamenalo nejteplejší počasí dne a obzvláště v nedělu se to podepsalo znatelně na časech všech. Ale s tím se nedá nic dělat. Plán byl nechat odlídrovat Conteho s Medou první kolo, druhý Conte s Kai a poslední den Kai a Meda. Na to, že Kai nikdy předtím na závodě v lídru nebyla, si vedla až na drobný dvě, tři, čtyři krpy (se zajímala o okolí) moc hezky. Takže jí to trojitý kotvení poslední den i odpouštím. Kde jinde vyzkoušet psa v lídru než na MS :-)

Trať byla za mě excelentní. Hezky hravá. Samá levá pravá, přejezd mostku, pár mírných hupíků hore dole, ale jinak rovinatá, lesem i otevřenou krajinou, v celý dýlce pravidelně upravovaná rolbou, prostě pecka. Tak pěknou trať jsem asi ještě nejel. Psi mohli opravdu běžet a ukázat tak svůj potenciál.
Zázemí taky fajn, hezká klubovna se vším potřebným. A všude bylo blízko.

Lucka se umístila na příjemně překvapivým supr 10. fleku v etapáku (dokončilo 33) a 9. v hromaďáku (dokončilo 18). Na první start na mistráku to je pecka.
My končili každej den jako třetí, takže z našeho prvního sprintovýho on-snow mistráku jsme přivezli bronz. Zároveň to byla i první on-snow medaile v osmičkách pro Českou republiku ever.

Sečteno, podtrženo. TOP trip, na kterej se jen tak nezapomene. Navíc s výborným rodinným supportem v podobě mýho táty, Lottis a ségry s Lojzou.

Ještě jednou gratulace celé naší repre. Byl to historický počin co do zisku medailí. Byly jsme druhá nejúspěšnější výprava tohoto MS.

Velký díky patří naší skvělý obci Březí: všem našim sousedům, družstevníkům a myslivcům. Bez nich by to nešlo!

Powered by Carnilove & Canvit & Aptus! Díky!!


Třída SP8 (spřežení 7-8 psů)
  1. kolo 2. kolo 3. kolo Celkem
Vzdálenost 16 km 16 km 16 km 48 km
Čas 29 min 48,5 sec 29 min 39,2 sec 31 min 24 sec 1 hod 30 min 51 sec
Umístění 3. 3. 3. 3.
Ztráta na prvního 40,8 sec 26,7 sec 45,1 sec 1 min 32,5 sec
Průměrná rychlost 32,2 km/hod 32,4 km/hod 30,6 km/hod 31,7 km/hod
GARMIN zde zde zde  
Složení týmu Conte + Meda Conte + Kai Kai + Meda  
  Azpi + Kai Eidur + Nico Eidur + Nico  
  Eidur + Nico Meda + Géčko Conte  
  Jon + Géčko Jon + Azpi Jon + Géčko  
GOPRO      zde  
Výsledková listina zde      

 

Autor: EF Sportsfoto


Autor: Sydantalvella


Autor: Camille Paris


Autor: Zuza Pająk


Autor: Pája Pischek


Autor: Aneta Konvalinová


Autor: Kuba Reguli


Autor: naši TL


Autor: Luc


 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země