Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Zuberec 2022

 

Mistrovství Slovenské a Polské republiky ve sprintu v Zuberci, okres Tvrdošín, kraj Žilinský, Roháče - Západní Tatry
Nadmořská výška: 871 m

 

Ten start a cíl ve skanzenu, parádní trať, supr divácká kulisa, zázemí, celková atmosféra a ty panoramata... Tatry jsou Tatry, to s našima nejde srovnat. Sem když to jen trochu jde, se musí přijet. Navíc, jako jeden z mála pořadatelů v ČSR, zde připravují tratě i osmičkám (jakože neběhaj po trati béček) a tak sem ty osmičky i jezdí.

Poslední zkouška před odjezdem na MS. Nemáme rychlost. Kam jsme přijeli na sníh, tak tam to bylo pomalejší než doma na káře, takže i když závody takhle "těsně" před mi přijdou trochu ošemetný (aby psi nechytili nějakej moribundus či se nezrakvili), tak jsme to riskli a konečně se nám podařilo se trochu rychleji proběhnout. Byť to žádná sláva nebyla, ale lepší než sifon.

Miki se nabídl, že by mi půjčil bráchy. Z našeho vrhu po Azpi a Guccim. Pikyho a Medy sourozence. Normálně bych se na to vybod. Takhle jednorázově jsem si kdysik půjčil psy jen od Džiháda na Ledovku, že tam se přeci jen desítka šikne. Nicméně po tom co vypadl Kroosák, se vandrovat štreku na sever a startovat mezi osmičkama se šestkou... no, tak jsem to rád přijal. Přeci jen, stejně se kluci narodili u mně. Takže to zdaleka nejsou žádný cizáci. Vyzved sem je hned, jak se s Mikim vrátili z Šediváka, kde si to neplánovaně (po rozbití běžek v první etapě) střihli na sněhoběžce a myslím, že to odběhli fakt hezky. Abych je alespoň lehce stihl přeorientovat z 60 km etapy na tu 16 km, co pojedem my. Ale jak sem psal, žádnou top rychlost nemáme, takže zapadli bez problému :-)

Ke všemu sem nějak nepochopitelně vykrmil Azpi (i jejího bráchu, ale ten je už lepší), což ji běh fakt neusnadňuje a ještě sem stihl oba dny vyrobit bizarní školácký chyby, který dost komplikovaly vysněnej hladkej a svižnej běh. Co už. Byť průběh nebyl ideální, cílem jsme projeli. A jsem aspoň poučen. Conte se svou neteří Medou to odlídrovali vcelku obstojně. Za mě fajn test a hlavně parádní závod.

Lucka startovala v céčku a i když jí Andy opět naložil, tak byla nadmíru spokojená. Modroočka běželi hezky a že to bude lídrovat Cafu (ročník 2014), kterej půlku života strávil na 40 km distanci, z toho mám fakt radost.

Velký díky Lubošovi & všem pořadatelům a Múzeu oravskej dediny, stejně jako starostovi Zuberce!
Web skanzenu: zde
Web závodu: zde


Powered by Carnilove & Canvit! Díky!!


 

Třída A (spřežení 7 a více psů)
  1. kolo 2. kolo Celkem
Vzdálenost 18 km 18 km 38 km
Čas 38 min 5,12 sec 40 min 24,87 sec 1 hod 18 min 29,99 sec
Umístění 1. 2. 1.
Ztráta na prvního      
Průměrná rychlost     27,5 km/hod
GARMIN zde zde  
Složení týmu Conte + Meda Conte + Meda  
  Kai + Azpi Jon + Kai  
  Nico + Eidur Nico + Eidur  
  Jon + Géčko Azpi + Géčko  
GOPRO zde    
Výsledková listina zde    

 


Autor: Ela Liliana Obrtáčová


Autor: Peter Leginus


Autor: Tomáš Kopecký


Autor: Juraj Kuboš

 

Autor: Photography Strnad


Autor: Lucka a já


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země