Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Zásada 2019

 

Mistrovství České republiky ve sprintu v Zásadě, okres Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký, Jizerské hory
Nadmořská výška: 520 m

 

Poslední letošní saňovej závod. A to navíc ne ledajakej. Myslím, že plni očekávání byli naprosto všichni. Ale nakonec zavládla velká spokojenost. Zásada se povedla. MČR jak se sluší a patří. Snad letošek všem ukázal, že stojí za to sem příští rok zajet.
A jako bonus naprosto unikátní a hustej online přenos na novinkách!! ZDE (my jsme vidět na startu 30:30 a vcelku dost od 51:50)
Jedinou kaňkou byla slabá účast. Sic z části trošku oprávněná, po posledku, ale stejně. Škoda no. Obzvláště v ktg C (sprint čtyř psů), která se touto zimou stala nejzajímavější kategorií ze všech týmů. Peckově nabitá konkurence. Dlouhý roky tu nic takovýho nebylo. Je to supr, že alespoň nějaký týmy rostou počtem. 

Původně přihlášen do midu, ale v pátek večer jsme se domluvili, po diskuzi nad předpovědí, že pro psy bude lepší jet kratší. Takže místo midový šestky jsme s Jirkou a Rosťou skočili do sprintový šestky. Jana a Lukáš to taky přehodnotili a šli za Kolďáskem do áčka (sprintová osmička). Za mě rozumný rozhodnutí. Mělo být (a bylo) fakt teplo a stejně nám nikomu o nic nešlo. Jedinej Erik byl tvrdej jak žula a tak zůstal v MB sám :-)

Po Francii dostali pejsci týden volna. Neměl jsem moc chuť a ani důvod hned zase začít trénovat. Až druhej týden potom jsme dali dva kratší tréninky (jeden cca 25 km) na Horníku a pak vyrazili na Zásadu. Flo měla furt rozbitou packu, tak jsem ju nechal doma a že vemu naposled Vítečka. Když tu Francii prostál, tak ať si naposled užije zimní závodní atmosféru. Jako správnej saňovej pes. A kratší ježdění má povolený.

I Lucka to nakonec přehodnotila a šla z dvojky do jedniček. A vzala si Thea (což se ukázalo jako špatná volba), takže tím pádem jsem na poslední chvilu dostal do týmu Cafua. Snad jen na Louce, kde Lucka nebyla, jsem s ním běžel. A pak až tady. Někdo ale musel z kola ven. Takže Černýho Petra dostala maličká Koke. Cafu byl parádní posila. Udělal neskutečnej progres co jezdí s Luckou. Takovej, že v nedělu šel do lídru.

Sobota cajk. Vepředu Azpi a Ibra, pak Mariom a Cafu a na zadáku Víťa a Kroos. Běželi pěkně, i přes dvě krpy, fakt pěkná jízda.
V nedělu šli dopředu Cafu a Mariom. Cafu v lídru pecka, ale jinak to taková hitparáda už nebyla. I přes to, že bylo podstatně chladněji než včera, jelikož starty byly dřív. Mariom byla nějaká divná. Jestli to bylo začínajícím háráním nebo teplem nebo obojím nevím, ale byla dost brzdou. A Bohužel na Víťu je i 13 km už dost. Sice jak si odpočal, vydýchal se, tak se hecl a byl dobrej. Ale zjevně si to neužil. Asi jsou mu souzeny už jen podzimní kinder dálky s druhým důchodcem ve dvojce :-) 5 km s Rambem po trávě.. to mu bude pasovat.
Ale jinak spokojenost. Sice po dvou krátkých trénincích se z nich sprinťáci nestali, ale Kubu to donutilo v nedělu kopat a běhat. Což mě potěšilo :-) By byla trošku jeho hana, kdybychom udrželi první místo ze soboty :-)

A Lucka... no, moc si to neužila. Jeden by řekl, že byla i lehce zklamaná, že si nevzala Cafua. Theo totálně vybouchl. Krom sjezdů, ťapkal a žral sníh. Je ale fakt, že na něm to teplo bylo vidět nejvíc. Co už no, taky zkušenost.

Tak, a závodní zimní sezóna je uzavřena. Díky všem pořadatelům za povedenou tečku zimy a za rok zas!

Powered by Carnilove! Díky!!


 

Kategorie: B (6 psů)

 

1. kolo: 13,1 km - 31 min 5,6 sec - GARMIN

Tým: Azpi+Ibra, Mariom+Cafu, Víťa+Kroos

2. kolo: 13,1 km - 30 min 24,32 sec - GARMIN

Tým: Cafu+Mariom, Azpi+Ibra, Víťa+Kroos

Celkem: 26,2 km - 1 hod 1 min 29,86 sec

Průměrná rychlost: 25,7 km/hod

Umístění: 2. (ztráta 57,52 sec na 1.)

 

 

Kategorie: SKJ1W (1 pes a běžkař)

Lucka

1. kolo: 13,1 km - 37 min 33,03 sec

Tým: Theo

2. kolo: 13,1 km - 36 min 43,41 sec

Tým: Theo

Celkem: 26,2 km - 1 hod 14 min 16,42 sec

Průměrná rychlost: 21,2 km/hod

Umístění: 4. (ztráta 4 min 31,89 sec na 1.)

 Kompletní výsledky: zdeAutor: Pavel Slezák


Autor: AZfotky.cz


Autor: SK Zásada - Ája


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země