Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství světa Francie 2019

 

Bessans, kanton Modane, region Auvergne-Rhone-Alpes, Francie
Nadmořská výška: 1.759 m

 

Poslední trénink na Horníku (btw. nejhorší ze všech, takže fajn pocit hned ze startu výletu), vyzvednout Lucku na turnaji v Práglu (její milovaný ultimate frisbee), potkat se s Tobi family u Rudný na benzince a hurá směr Francie.

Další pecka dne byla, že si Lucka stihla hned v druhým špílu na tom turnaji zmasakrovat meniskus (že to je meniskus samozřejmě víme až od ponávratový návštěvě špitálu). Takže turnaj vyšel na jedničku. Aktuálně byla schopná tak dopajdat otevřít psům boxy.

Cesta cajk. Německo, Švýcarsko (potřeba jsou 2 dálniční známky, na auto i na vlek, celkem 73E), Francie (na jedný cestě 2 průjezdy mýtnicema, celkem tam i zpět 80E)... nafta od 29,50 Kč/l (Brno) až po 1,59 EUR/l (kdesik ve Francii).

  Stake-out velkej, v rozumný vzdálenosti od startu/cíle, voda studená přímo na něm, případně teplá o něco dál v hlavní budově. Tak nějak se nám nakonec podařilo být autama víceméně po kupě. Vesnička s krámem, suvenýrama a nějakou hospodou byla hned pod stake-outem. Sjezdovek dost. A ještě víc běžkařských tras. Jo, a hory, ukrutný hory, ty byly kolem dokola všude.

Při fakt poctivý veterinární přejímce byl Víťovi na kardiografu odhalen srdeční problém. Má cosik s chlopní. Což asi vysvětluje problém na předposledním a posledním tréninku, stejně jako v jedný etapě loni na Alpen-Trailu. Ve všech případech skončil ve vaku. Teď v květnu bude mít 9 let. Tak to vypadá, že "profi" kariéru má za sebou. Dál už jen for fun, třeba nějaký kratší špíly kolem stodoly. Škoda, ale má už svůj věk. Byl to neskutečnej dříč co nikdy nepovolil lajnu. A tvrdej jak žula.

Tak mi zbylo 7 statečných. První etapa v pohodě. 3 kluci a 3 holky běželi to, na co aktuálně měli. Vcelku spokojenost. Samo, že na Ikera to fakt nebylo. Ten prostě ujel královsky. A to takovým způsobem, že i nejrychlejším MD12 nadělil v celkovým součtu všech třech etap přes 22 min. Hroznej masakr. Úplně jiná dimenze. Na ME, MS, BR a AT co jsem já byl, tzn. od roku 2012, nikdo nikdy takhle nedostal nařezaný. Myslím ztráta druhýho na vítěze a už vůbec ne, že by malej tým takhle zásadně zmastil i všecky velký. Asi dobrej oddíl. Zatraceně dobrej.
Každopádně plán byl první kolo dva žlutý dopředu, druhej den Azpi s Ibrou a třetí buď sourozence nebo oba kluky. No, plány jsou od toho, aby se měnily.

Druhý kolo jsem chtěl nechat odpočinout mladýho Kroose. A že místo něj nasadím Flo. Tzn. 2 kluci a 4 holky. Flo měla nějaký trable předtím, ale už vypadala v cajku. No, jen vypadala. Někde za půlkou to zabalila a šla do vaku. Risk nevyšel. To se stává. Co bylo horší, Coňták vypadal divně. Nebyl to on. Sice nebrzdil, ale šel jen za svý. To je i dobře vidět na fotkách, jak má jako jedinej prověšenou lajnu. Ale doběhl to po svých.

Před třetí etapou, i po vyslechnutí si názoru Lucky a Mencoše, jsem Coňtáka radši nechal odpočívat v přepraváku. Sice nevypadal zas tak tragicky, ale stejně už o nic nešlo a pro něj to bylo rozhodně lepší. Nakonec i pro ostatní, kdyby měl i on skončit jako pasažér. Až doma na veterinární fakultě zjistíme fakt blbou zprávu - parciální avulze lopatkových svalů.
No, tedy na poslední kolo z původních 8 pejsků jich zbylo 5. 2 kluci a 3 holky. Makali jak ďas. A pozici jsme udrželi. Takže jsme skončili na 5. místě. Edit: na MS v Německu jsme byli čtvrtí, takže progres to teda není :-)
Ale moc díky Ibro, Mariom, Azpi, Conte, Koke, Kroosi, Flo a kardiaku Víťo!
PS. AT jsem samozřejmě skrečl. Honit se tam s pěti psama by nebyla zábava pro ně ani pro mě.

   Lucka nakonec koleno nějak rozhýbala, takže startu v první disciplíně - holky na běžkách s jedním psem - nic nebránilo. A Theo dělal co mohl, aby nebyli poslední. A nebyli! Přijela nadšená, od Marti dostala "jen" cca 9 min a nakonec z toho byl 22. flek.

A v druhé disciplíně - holky na běžkách s dvěma psy - si to užila ještě víc. Cafu s Theem rubali co to šlo a i přes nějaký pád a venčení, za který tak trochu, malinko, byť je to sporný asi můžu já, dojeli šestí. I nějaký kluky předjeli. Na druhej závod se saňovýma... není to špatný začátek. Ale musí holka přidat, těch 9 min na Marťu a 4 na Agněžku je jako dost :-) Ale byli jste dobří! Jsem na vás pyšnej.

Jinak musím podotknout, že se mi tahle česká výprava líbila moc. Z mýho pohledu to všechno pěkně šlapalo. Ochotně si všichni napříč spektrem (indivindy, tým, sprint, mid, sokol, askino, carnilove, fitmin, mercedes, jeep, eurohusky, zero, CZ x SK...) dokázali pomoct a atmosféra byla celkově hoodně sympatická. Díky vám za to! A ještě naposled všem gratulace, ať jste byli na bedně nebo pod ní. 

PS2: I do novin se náš počin dostal :-) tady 

 

Powered by Carnilove! Díky!!

 

 

Kategorie: MD6 (6 psů)

 

1. kolo: 42,2 km - 1 hod 55 min 45,1 sec - GARMIN

Tým: Mariom+Ibra, Azpi+Koke, Conte+Kroos

2. kolo: 42,2 km - 2 hod 7 min 26,9 sec - GARMIN

Tým: Azpi+Ibra, Mariom+Koke, Conte+Flo

3. kolo: 26,6 km - 1 hod 23 min 8,7 sec - GARMIN

Tým: Mariom+Ibra, Azpi+Koke, Kroos

Celkem: 111 km - 5 hod 26 min 20,7 sec

Průměrná rychlost: 20,4 km/hod

Umístění: 5. (ztráta 48 min 5,2 sec na 1.)

Výsledky: zde

 

Kategorie: SW1 (1 pes a běžkař)

Lucka

Výsledek: 14,3 km - 39 min 49,3 sec

Tým: Theo

Průměrná rychlost: 21,6 km/hod

Umístění: 22. (ztráta 8 min 30,6 sec na 1.)

Výsledky: zde


Kategorie: SW2 (2 psi a běžkař)

Lucka

Výsledek: 13,3 km - 33 min 26,7 sec

Tým: Cafu+Theo

Průměrná rychlost: 23,8 km/hod

Umístění: 6. (ztráta 4 min 10,4 sec na 1.)

Výsledky: zde

 

Autor: Lucka Schönová
celé album: zde

 

 

 

první etapa

 

 

druhá etapa, ještě s Flo

 

tady už bez Flo (je ve vaku) a Conte si ťapká jen za sebe..

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země