Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team +420 602 737 676

MS Švédsko 2019 Zuberec 2020 MS Francie 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

MS Švédsko 2019


Zuberec 2020


MS Francie 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství Evropy Itálie 2018

 

Mistrovství Evropy v Malga Millegrobe, Lavarone, autonomní provincie Trento, Itálie
Nadmořská výška: 1.200 m

 

Po Alpen-Trailu jsem řešil stále stejný problém. Nebyl sníh. Kam za ním vyrazit? Naštěstí na sebe odpověď nenechala dlouho čekat. Na Oravu. Sice 4 hod tam, 4 zpět, ale ubytko skoro zadara, dá se jezdit ve dne a hlavně se člověk nemotá na žádný ofiko trase s miliardou běžkařů, procházkářů apod. Navíc se tu slízá sympatická parta. Takže tři víkendy před ME jsem trénoval zde. Celkem pěkných 7 tréninků. V týdnu pak doma na káře. Bohužel.
Na Oravě jsem byl poprvé. Tedy neznaje tratí. Byli jsme u stadionu. Sice jsem měl krásně načrtlou mapku od Buča na tácku od párků, ale ani ta nezabránila mýmu špatnýmu odbočení. Takže jsem si, po vzoru jak říkal Aleš na Zásadě - ostřílených borců z LGO, střihl "silničáře". 3 kiláky po asfaltu, po boku, někdy na saních, mezi auty, autobusy, v protisměru i po směru, s osmičkou... Ale nepustil jsem je. Odnesla to jen moje péřovka. Chybí mi. Byla supr.
Poučen z předchozího nezdaru jsme se druhý den přesunuli na jiný tréninkový místo (na středisko) a tady jsme pak jezdili až do konce. Je tu krásnej okruh cca 12,7 km s převýšením necelých 300 m. Dvakrát jsem ho jel 3x, ale jinak max. dvě kola. Šestky měly v Itálii běžet 38 km. Doma na káře jsme nedali víc jak 32 km. Tady teda 2x 38, ale jinak těch necelých 26 km. No, jsem ještě netušil, že místo oněch 38 poběžíme 45 km...

Relive: zde

Pár momentek:

 

A teď už k závodu samotnýmu.

Opět v holportu s Fajfkovic family. Akorát tentokrát bez karavanu, ale s taťkovým obytňákem. Fiat Ducato, rok 1989, 2,5D a skvělých 53 kW :-) I kilem jsem jel! Tuším někde z kopce. Ale přivezlo, odvezlo. Spaní luxusní a 2x z něj byla famózní hospoda, která pojmula hromadu lidu.

 No, co dodat k organizaci? Prostě Taliáni. Čipová časomíra k nim ještě nedorazila, na školení, jak značit a zabezpečit tratě, od nich zjevně nikdo nebyl, držení se propozic? Nezájem. Výsledky někdy v noci, spíš až druhej den.. atd. apod. Ale místo krásný, stake-out v pohodě, nádherný výhledy, tratě upravený rolbou..

Po prvním midovým musher meetingu mi zatrnulo. Trať prý měří 48 km. Vyrazili jsme. Někde mezi posledníma. Isa o 3 min dřív. Pěkně to ubíhalo, pejsci šli na pohodu, ale řekli 48 km, takže jsem to nijak nehnal, celý to kolo jsem pojal dost langsam. Na odbočce, kde jsme už x-krát byli, jsem odbočil doprava, což jsem měl, ale pořadatel na mě zakřičel, že jedu špatně. Inu, hádat se s pořadatelem nebudu, že? Celý jsem to tedy otočil a vydal se směrem, kterým ukázal. Nejen mně. Asi kilák či tak nějak před koncem hodinky ukazovaly 32 km a jinej pořadatel nás už posílal do cíle. Lehce jsem si představoval, jak mě v cíli posílají zpět nebo spíš rovnou disknou... Ale jel jsem zároveň s Vláďou a právě Isou. Všichni jsme měli v cíli stejný počet km - 33. Isa přijela pár vteřin za mnou, plus jsem měl k dobru ty tři minuty, o který startovala přede mnou. Pěknej úvod. Pejsci happy. Pohoda.
Střih, o pár hodin později. První etapa se anuluje. Jak jsem tam jel doprava a pořadatel mě poslal na druhou stranu, tak tama jsme skutečně měli jet. Itoitz si s ním totiž vyhádal, že prostě doprava pojede a hotovo. Takže jedinej jel tu správnou trasu. Tak nám to všem midařům zrušili. Prý tedy i nějakej Frantík z MD12 jel taky delší.

V pátek večer, že celá trať měří 48 km. Byl sem přešlej. To nedaj.
V sobotu ráno, že to není víc jak 38-40 km. Byl sem happy. Bude to ideál.
No a na posledním meetingu kolem oběda, že to teda má těch 45 km. Rezignace. Neumí ani změřit trať. Jsou to magoři.

 V sobotu jsme na to teda opět vlítli. Conte s Ibrou znovu v lídru, znovu parádně. Druhý místo, něco přes 3 min ztráta na první Isu a 4 min náskok na třetího Floriana. Trať měla skutečně 45 km. No, na tyhle kilometry jsme prostě neměli natrénovaný. Ale nikdo nepajdal či něco takovýho. Jen nebyli tak happy jak po té páteční etapě.

V neděli top počasí. Sypalo, mlha, nepříjemno. Startoval jsem před Isou, Florian přede mnou. Jeho jsem sjel asi po kiláku a ona mě předjela kdesik v půli tratě. Sice jsem ji po čase dojel a předjel, ale pak mě zas vzala. Conťák už toho měl dost. I lehce mojí chybou. Ale co za tuto sezónu v jeho věku předvedl. Supr. Su z něj nadšenej. Takže vyměnit za jeho ségru Azpi (nikdy ještě nelídrovala) z druhý lajny. Za boha mi nešly rozdělat karabiny. Všecko pomrzlý, kotva nedržela, takže šestka zmotaná kolem noh. Veselý. A pár posledních km před cílem mě vzal i Florian. Ibra si vybral slabší chvilku. No, to nebylo dobrý. Ale i když mi dal minutu, tak to na udržení stříbra stačilo.

Bylo to supr. Byť díky organizátorům lehce zmatečný ze startu, tak na druhou stranu fajnová atmosféra v československý výpravě to bohatě vyvážila. A navíc tam bylo fakt pěkně.

Chci poděkovat Britu, jelikož bez jejich krmení Carnilove (losos) a doplňku NutriHorse Chondro Plus by to obzvláště letos jednoduše nebylo možný. Stejně jako tátovi (nejen za obytňák) a Honzovi za hlídání psů, když jsem býval pryč.
A hlavně těmto TOP sportovcům a parťákům především: Conte, Ibra, Mariom, Azpi, Flo, Cafu, Víťa a Rambo. Díky!!!

 

 

Kategorie: 6 psů (MD6)

1. etapa: 33 km - 1 hod 38 min 56 sec - GARMIN

Tým: Conte+Ibra, Azpi+Mariom, Cafu+Víťa

2. etapa: 45 km - 2 hod 22 min 57 sec - GARMIN

Tým: Conte+Ibra, Mariom+Flo, Víťa+Rambo

3. etapa: 45 km - 2 hod 28 min 24 sec - GARMIN

Tým: Conte (později výměna za Azpi)+Ibra, Azpi+Mariom, Cafu+Víťa

Celkem (hodnotila se pouze 2. a 3. etapa): 90 km - 4 hod 51 min 21 sec

Průměrná rychlost: 18,6 km/hod

Umístění: 2.

Kompletní výsledky: zde


Relive: zde

 

Autor: já

 

Autor: Katka Reguliová

 

Ukrutně zapřenej a zvedám vepředu lyžiny... Mencoš ví :-)

 

Autor: Marcel Kadlec

 

Ale že to šlo, si to udělat hezký!

 

Autor: Marian Kdýr

 

Autor: Massimo Mazzasogni

 

Autor: z IFSS webu

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země