Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team +420 602 737 676

MS Švédsko 2019 Zuberec 2020 MS Francie 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

MS Švédsko 2019


Zuberec 2020


MS Francie 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství Evropy Finsko 2014

 

Mistrovství Evropy v Metsäkartano, region severní Savonia, Finsko
Nadmořská výška: 180 m

 

Nakonec jsme vyrazili v neděli navečer. Já, můj handler a taťka v jedné osobě a Robben, Ibra, Víťa, Hazard, Deco, Figo a jediná holka na palubě - Pippa.

 Cesta byla z větší části jak před nedávnem do Ruska, dá se tedy říci - důvěrně známá. Kolikrát jsme stavěli na venčení a krmení na stejných benzínkách.
Trasa tedy byla: Březí - Brno - Ostrava - Varšava - Suwalki - Kaunas - Riga - Parnau - Tallin - Helsinki - Kuopio - Rautavaara a kousek dál po silnici na Nurmes do střediska Metsäkartano. Celkem tam i zpět pěkných 4477 km při spotřebě 6,2 l/100 km.
Ani nevím jak dlouho jsme to přesně jeli. Měli jsem prodlevy jako čekání na první ranní trajekt, oprava kola apod. Ale plusminus cca den a 3/4.

 Těsně před odjezdem jsem doma náhodou zjistil, že je nějak volný jedno kolo na přepraváku. Ale nebylo to nedotaženýma šroubama. Každopádně vypadalo, že drží, tak jsme vyrazili. Pocit jsem z toho ale dobrej neměl. Cesta standart, otravný řízení semtam zpestřený venčením. V jedný díře před Suwalkama najednou hroznej rachot. No, kolo nevydrželo. Jak se vysypaly válečky z ložiska, začlo to fakt slušně chrastit. Naštěstí se to stalo v civilizaci a jelikož jsme měli suprkliku, tak po 300m byl v kolchozu i servis, kde to šikovný Poláci spravili a mohli jsme jet dál. Jsme si volali s Michalem a ten povídal, že jim zrovna odešla spojka. Trnkovi si tu cestu fakt "užili".

V Tallinu jsme byli kolem jedné ráno, takže jsme čekali na první ranní 7:30. 2 osoby, auto + přepravák (max rozměry soupravy - výška 1,9m a délka 12m) 114 EUR tam, zpět 103 EUR. Rozdíl cen zvláštní, ale bylo to tak. Rezervaci jsme neměli. Vše až na místě.

Středisko Metsäkartano pěkný a příjemný. V lesích, u jezera. Asi bych si tam uměl představit nějakou dovolenou.

Ale počasí teda žádná hitparáda. Sníh na tratích byl, ale bylo teplo. Dle předpovědi mělo čt a pá padat. Padalo jen pátek během závodu. Sněhodéšť. Na trati jsem kolikrát neviděl vůbec nic. Zasněžená značka byla vcelku běžná věc. Po závodě k večeru přišel vcelku slušnej déšť. To tratím fakt nepřidalo...

Indy-vindy závodili v Rautavaaře, cca 25 km daleko. Zbytek tady. Prvně jeli SP4, pak SP6, SP8, SPU, MD12 a nakonec my - MD6.

Startovní čas kolem 14:00 byl příjemnej. Žádný noční vstávačky kvůli napájení/venčení jak v Rusku. Pěkně v klidu všechno až od rána. Pátek byl fakt boj. Během prvních pár kiláků jsem byl komplet mokrej. Trať technická, x-stoupání, ale hlavně těžká. Pro šestky to bylo docela vysilující. Ale jinak značená dobře, široká (ikdyž se stejně jelo jen v jedné vyjeté stopě) a kdybych něco viděl přes brýle, tak i s pěkným okolím. Byl to jeden okruh, který jsme jeli 2x. Celkem dle mé a ostatních GPS-ek 43 km, nikoli 41 jak uvádí organizátor ve výsledcích. A to mám zkušenost, že kdyz Garmin napíše 30 km, tak tachec na Yamaze napíše 32,5 km. Tak čert ví kolik to vlastně bylo.
V sobotu dopoledne taky ještě padalo, ale na naše starty se krásně vyčasilo. Ibra potřeboval po pátku pauzu (přitom Rusko dal všechny tři dny naprosto bez problému, ale tady ho to fakt zmohlo), takže místo něj šla do týmu Pippina. Vedle Robbena se do lídru posunul jeho brácha Víťa. Pippa byla neskutečně natěšená, vlastně jako vždy. Však si to taťka pořádně užil, když ji na startu držel. Jen jsem doufal, že po jejích skvělých 20-ti km, který rve neskutečně, se v tom marastu nevyšťaví natolik, aby šla do vaku. Ale nestalo se, odběhla to pěkně. Ikdyž v druhým kole dle předpokladů táhla jen semtam, spíš míň. Bohužel jak bylo krásně, přes brýle jsem tentokrát viděl, tak když člověk vyjel ze stínu, tak to byla mega kaše. Jak do toho svítilo, tak to měklo a měklo. Žádná hitparáda.
Po dojezdu byli všichni pejsci hoodně v pohodě. Po pátku byli utahaný o poznání víc.

V podvečer začínalo konečně mrznout, snad poprvý ten týden. Všichni jsme se těšili jak organizátor v takových luxusních (na poměry) podmínkách vyspraví rolbou a skůtrama trať, aby jsme si ten poslední den užili. Vypadalo to na nejrychlejší trail z těch třech dnů. Jenže jak čas plynul, po rolbě ani slechu ani vidu. Ani skůtry nikde. Takže večer se na to kluci finský vybodli a když s tím chtěli ráno začít něco dělat (jedním skůtrem), tak už bylo samozřejmě pozdě. Prvně se mluvilo o odložení startů, ale stejně mám pocit, že už byli dávno rozhodnutý to celý odpískat. Což taky po chvíli udělali. Takže třetí kolo zrušeno. Velmi profi přístup.

I tak jsme si ten závod parádně užili!!! Byla to fajn tečka za sezónou 2013/2014.

Powered by Carnilove! Díky!!

 

 

Kategorie: MD6 - spřežení do 6-ti psů

1. kolo: 1 hod 55 min 1 sec - 43 km - 22,43 km/hod - záznam z Garminu zde

Tým: Robben + Ibra, Figo + Víťa, Deco + Hazard

2. kolo: 2 hod 9 min 19 sec - 43 km - 19,95 km/hod - záznam z Garminu zde

Tým: Robben + Víťa, Hazard + Deco, Figo + Pippa

Celkem: 86 km - 4 hod 4 min 20 sec

Průměrná rychlost: 21,11 km/hod

Umístění: 3. z 11.

Ztráta na první místo: 14 min 16 sec

Kompletní výsledky: zde

 

Relive: zde

Video: 2. kolo, část 1.


Video: 2. kolo, část 2.Autor: Sleddog Sport Photography, kompletní album: zde

 

 


 

 

 

Autor: Jari Turunen, kompletní album: zde

 

 

Autor: Mikko Tirkkonen, kompletní album: zde

 

 

 

Autor: Monika Paczynski, kompletní album: zde

 

 

 

 

Autor: Anna Moiseeva

 

 

Naše fotky ze závodu 

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země