Dog Friendly Kennel
závodní tým saňových psů / sled dogs racing team

Zuberec, Slovakia 2017 Hopman 2017 Border Rush, Poland 2015 MČR Tři Studně 2015 European Championship, Finland 2014 Gonka Sampo, Russia 2014 Hradec 2013 Zuberec, Slovakia 2013 Border Rush, Poland 2012

Zuberec, Slovakia 2017


Hopman 2017


Border Rush, Poland 2015


MČR Tři Studně 2015


European Championship, Finland 2014


Gonka Sampo, Russia 2014


Hradec 2013


Zuberec, Slovakia 2013


Border Rush, Poland 2012


<<
>>

Postroj pro spřežení

 

 Postroj pro spřežení

 

Je to možná trochu překvapivé, ale výrobci (nikoli překupníci) postrojů jsou v naši republice hned tři, abecedně řazeno:

Eurohusky, Pavel Pfeifer - web zde

ManMat, Jarda Soumar - web zde

ZeroDC, Nešňěrovi - web zde

A jsou to výrobci nadmíru úspěšní - protože již několik sezón jejich postroje běhají nejen u nás, ale v celé Evropě (vč. Ruska) a především i v kolébce mushingu - Kanadě/USA. Což je samozřejmě fantastická vizitka!!

A aby toho nebylo málo, nedávno se objevil na našem trhu 4. hráč - norská firma Non-stop - web zde. V ČR v zastoupení.

Musím se přiznat, zaujalo mě to. Díky poctivě a tvrdě zmáknutýmu marketingu byl a je Non-stop opravdu vidět. Ale reklama není vše, zajímaly mě i reference našich závodníků. Od pár kluků ze singlu už jsem slyšel pozitivní ohlasy, ale především na jejich postroj pro individuální disciplíny. Tedy nikoli na klasický saňový. Ale po jednom telefonátu člověku, u kterýho psi v postroji tráví opravdu dlouho a právě tyto postroje používá, jsem si řekl proč ne. A tak jsem začal sezónu 13/14 v postrojích Non-stop Nansen.

Když mi postroje přišly, nemohl jsem se dočkat, až je obleču a začneme zas trénovat.

Prvně si je potřeba říct, že pokud pes poctivě trénuje 1 až 2 hod / 4-5x týdně, v žádném postroji se nějakým odřeninkám nevyhnete. Jde tedy jen o to, najít takový, který bude odírat co možná nejméně. Rozhodně je špatně, pokud je to až "na kůži". Nějaká menší ztráta chlupů je relativně přijatelná a v podstatě nevyhnutelná. To ovšem psovi nijak neublíží. A z logiky věci je nejvíce ohroženo podpaží na předních nohách. Takže je potřeba, aby pes měl správnou velikost, tím pádem mu postroj skvěle padl a samozřejmě, aby byl postroj co možná nejkvalitnější co do zpracování a použitých materiálů.

Trénovat na novou sezónu začínám vždy koncem srpna/začátkem září. Bohužel už někdy začátkem listopadu jsem zjistil, že něco není v pořádku. Normálně v tuto dobu nemám žádný důvod kontrolovat, jestli nejsou psi nějak vydření. Prostě nebývají. Bohužel v tomto případě měli všichni (někdo méně, někdo více) vydřené nejen podpaží. Někteří taky pod krkem a dokonce na bocích!! Opravdu velmi nemilé překvapení a zklamání.

Nezbylo tedy, než se okamžitě vrátit k ověřeným postrojům. A mě se nejvíce za poslední roky osvědčily postroje Eurohusky

Jeden by namítl, že "každému psovi sedí postroj jinak" - je ale trochu zvláštní, že neseděl ani jednomu mému.
Případně, že mají špatnou velikost. Nejsem určitě neomylný, ale z tohoto mě vyvedlo, co jsem viděl letos na Mistrovství Evropy ve Finsku - jedna z TOP norských musherek (tedy pochybuji, že by na rozdíl ode mne mohla dávat psům špatnou velikost), taktéž v Non-stopu a koukám jak blázen - psy měla úplně stejně vydřený jako já.
I ohlasy dalších mě jen utvrdily v tom, že v těchto postrojích já jezdit prostě nemůžu.

Za zmínku stojí i cenové relace:

výrobce Eurohusky - postroj EUROHUSKY 470 Kč

výrobce ManMat - postroj SLED 370-440 Kč

výrobce ZeroDC - postroj FASTER 610 Kč

prodejce Non-stop - postroj Nansen 959 Kč

 

Nějakou sezónu už jezdím, takže jsem vyzkoušel všechny postroje, co lze u nás koupit. A z mé zkušenosti nejhůř dopadl právě Non-stop Nansen. Ale je to samozřejmě čistě moje zkušenost, asi mám nějaký atypický psy, kterým sedí jen český výrobky :-)

Ale abych jen nehanil. Reflexní páska, která je po celém obvodu postroje Nansen je rozhodně nejlepší, co lze u nás běžně na postroji dostat. Psi jsou skutečně krásně vidět. Stejně jako stojí za zmínku originální slide systém na zadním poutku. Bohužel mi to přijde trošku málo vzhledem k faktu, že je to absolutně nejdražší klasický saňový postroj na našem trhu.

 

Tady na těch fotkách je vcelku patrné, v čem je hlavní problém.

Postroj Non-stop Nansen vs postroj EUROHUSKY

 

 Rozdíl je už v tom našití popruhů, které vedou z hrudní části postroje.

V Non-stopu se s tím netrápili a našili to na kolmo (jednodušší řešení), což ale určitě věci neprospěje.

 

 

 

 

 

Všimněte si, jak jsou tyto dílky našity...

 

Asi důvod, proč byli např. na bocích vydřený - prostě to celý prošili, opět zvoleno jednodušší řešení.
Bohužel ty stehy pak lítaj po psovi.

 

Tento nešvar se opakuje na celém postroji, stejně jako to úhlení...

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
Česká republika
Evropa