Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Šumava Trail 2023

 

Lyžařské středisko Zadov, obec Stachy, okres Prachatice, Jihočeský kraj
Nadmořská výška: 880 - 1.070 m

 

Poprvé na Zadově. Kdysik se tu závody pravidelně jezdily, všici tu už bambilionkrát byli, no a my až nyní.

Jeden z mála závodů v CZ/SK, kde otevřeli třídu 8 psů, ale nejenže ji otevřeli, dokonce měla adekvátní distanci. Nikoli takovou tu klasiku, že osmičky sloučí s šestkama. Což je na jednu stranu zcela pochopitelný, osmiček bohužel jezdí v republice fakt málo.. ehm, vlastně v openu možná teďkom jenom já :-) (samozřejmě na závod můžou přijet i z ciziny, žeano), ale na druhou stranu, kde to natrénovat? Klasickej šestkovej distanc je u nás +-12 km, jenže osmičky maj mít +-18 km. Tedy zde avizovaných cca 16 km bylo velmi potěšujících. A dokonce celý tři mančafty přihlášený, z toho jeden ze Slovenska - konkurence pro nadcházející MS. Nakonec druhej českej mančaft se odhlásil, takže jsme zbyli dva.

Sobota byla vtipná. Počasí ke škodě všech zrovna 2x nepřálo, obleva ničemu nepřidala, takže do ideální trati to mělo fest daleko. A o to víc se mělo dbát na úpravu trati, což se bohužel nedbalo. Značení za mě taky mohlo být lepší, přeci jen frknout doprostřed rozcestí tabulku, kam jednotlivý třídy maj jet, považuju přinejmenším za nešťastný. Ta samozřejmě měla být adekvátně před rozcestím. U těch skůtrů to stejný, stačilo zavčas před rozdvojkou dát terč a je to. Ale to se dá lehce napravit do příště, podstatně těžší je upravit trať tak, aby i rolbovaný kraje byly jakžtakž pevný a nepropadaly se. Což byl asi největší boj. Odjakživa učím psy, aby běželi při kraji, nikoli uprostřed. Takže lze Medě těžko vyčíst, že se celou dobu snažila přesně takto běžet, ale neustále se propadala a tím pádem jsem furt dokola zastavoval a spravoval překročený lajny. Ale 2x to zmatlali i lídři a i já, když jsem si blbě najel a poté ještě jednou, kdy jsem vcelku komicky spad v cílové rovince. No co už. Do příště máme aspoň já, lídři, pořadatelé a Matka Příroda na čem zamakat :-)

Neděla byla už víc v klidesu, jak ostatně druhý jízdy bývaj většinou vždycky. Jel jsem jen sedmičku. Jonův krok se mi nezdál úplně cajk, takže jsem ho nechtěl riskovat.

Luc si dojela pro čtvrtej flek, za obligátní top trojkou českých céčkařů posledních x jařin - Sucháčem, Mencošem a Žéňou.

Jelikož se tu jel i mid, přifrčeli kořeni, který bychom jinak nepotkali, což bylo fajn. Zázemí se povedlo moc a celkově ty možnosti k pořádání mushingových závodů jsou zde peckový, takže doufám, že do toho kuci zase šlápnou a za rok se tu potkáme! Hafo dík!

 

Powered by Carnilove & Aptus! Díky!!

 

Třída A (spřežení 7-8 psů)
  1. kolo 2. kolo Celkem
Vzdálenost 16 km 16 km 32 km
Čas 39 min 40,10 sec 38 min 44,26 sec 1 hod 18 min 24,36 sec
Umístění 1. 1. 1.
Ztráta na prvního      
Průměrná rychlost     24,49 km/hod
GARMIN zde zde  
Složení týmu Meda + Conte Meda + Kai  
  Chilly + Kai Conte  
  Eidur + Nico Eidur + Nico  
  Géčko + Jon Chilly + Géčko  
GOPRO     video plný failů zde
Výsledková listina zde    Hajfajv s legendou mushingu: zde


Autor: Justin Vácha

 

 

Autor: Barča Twardková


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země