Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství Evropy Německo 2022 (dryland)

 

Leipa, okres Wittenberg, spolková země Sasko-Anhaltsko, Německo
Nadmořská výška: 76 m

 

Vyrazili jsme v úterý ráno, abychom stihli dát první trénink již v místě konání. Stau na parking byla přesně na jednu polívku se škopkem, takže pohoda. Místo stake-outu bylo cajkový, všude blízko. Tréninky byly především fajn test zvládání předjíždět, jelikož na trati bylo fakt bambilion lidu a psů. Dali jsme dle plánu úterý a středu a pak už jen čekání na den D.

Já jel osmičku a Lucka čtyřku a kolobku se dvěma. Oba jsme startovali první kolo v sobotu a to přesně v tomhle pořadí.

Nějaký pomýšlení na slušnej výsledek bylo během první vteřiny po startu fuč. Měl jsem Lucku poslechnout a Diaze to ráno z boxu nevytahovat. Po středečním tréninku nebyl úplně top, ale pak už se mi zdál lepší a konečný rozhodnutí jsem si nechal na sobotu hoďku před startem a bylo to fakt chybný rozhodnutí, který celej závod poslalo v cukuletu do kopru. Od prvního metru po poslední děs a bída, včetně nejednoho zastavování (Zuza to hezky chytla na tý první rovince, kde ostatní maj na budíku přes 40 km/hod a Kai s Contem tam stojí). Ale zvládl to, s ohledem na něj jsme doťapkali do cíle a pak už jen lenošil v boxu. Je to hezký ponaučení, páč jak zpívá Jarek Nohavica v Milionářovi: "bo co není stopro to mě dycky skolí".
Druhý kolo už jsem zapřáhl jen sedmičku a i když to bylo hnedka znát, stejně to nebyla jízda jakou jsem si představoval. Azpi nějak blbě asi šlápla či co a tak jsem na ňu dost tratě dobržďoval, aby byla cajk. Bohužel po dojezdu kulhala, takže rozšířila marodku. Snad budou oba zase brzo v rychtyku, každopádně teď maj klid, někteří už po doktorovi a tak Běleč budou sledovat maximálně na streamu.
Jj, chyby se (nejen) na pěti kilácích neodpouští a čím víc psů před sebou, tím větší šance, aby se něco zdrbalo. Uwe taky neměl nejlepší první kolo, ale v druhým už nemusel rozmotávat a hned byl jen 7,5 vteřiny za prvním a to měl víc jak 2x těžší káru zcela jiných parametrů. Mít tu lehkou, tak to s přehledem vyseká. Standardně hoodně dobře připravenej mančaft. Klobouk dolů. Ale na kdyby se nehraje a Remy jel parádně a bez chyb a tak po zásluze bral zlato.

Lucinka byla spokojená, vyjela si 22. flek ze 30 ve čtyřkách a 20. ze 42 v kolobce. Ve čtyřkách se oproti sobotě propadla, jelikož jela jen trojku, páč Piky se přidal k těm dvěma streamařům. Snad je to pro tuto sezónu poslední zápich.

 Česká i slovenská repre tu ale měla fantastický žně a vysekali tu, co mohli. Všem velká gratulace!

Powered by Carnilove & Canvit! Díky!!

 

 

Třída DR8 (spřežení 8 psů)
  1. kolo 2. kolo Celkem
Vzdálenost 5,3 km 5,3 km 10,6 km
Čas 9 min 35,8 sec 8 min 41,2 sec 18 min 17 sec
Umístění 11. 3. 5.
Ztráta na prvního 1 min 9,5 sec 14 sec 1 min 23,5 sec
Průměrná rychlost 33,13 km/hod 36,62 km/hod 34,7 km/hod
GARMIN zde zde  
Složení týmu Conte + Kai Kai + Meda  
  Meda + Chilly Conte + Chilly  
  Nico + Eidur Eidur + Nico  
  Azpi + Diaz Azpi  
GOPRO      
Výsledková listina zde    

 

Autor: Jeanette Grottendiek


Autor: Zuza Pająk


Autor: TIERISCHE-AUGENBLICKE


Autor: vlastní archiv


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země