Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Mošovce podzim 2019 (dryland)

 

Mošovce, okres Turčianske Teplice, kraj Žilinský, Slovensko
Nadmořská výška: 495 m 


Poslední test před nadcházejícím MS. Sice jen 4,8 km a ve Švédsku pojedem 6,3 km, ale žádnej trénink kolem stodoly nenahradí závod.

Lucka onemocněla a tak radši zůstala doma se kurýrovat. Radost z toho neměla, ale lepší oželet jedny Mošovce, byť je má nejradši a být na MS cajk než naopak. Pravil trenér :-) Takže jsme jeli s klučíkama sami.

V pátek ráno si Conte poranil polštářek na přední noze, což mi docela zkřížilo plány. Chtěl jsem postavit šestku, která bude startovat na severu. Nicméně jsem ho sebou vzal, že buď bude dobrej nebo se mu o to aspoň budu moct starat. Sice byl v sobotu už lepší, ale radši jsem ho nechal stát a běžel místo něj Ibra.

Na MS jsem dostal možnost jet na závodní káře Doxtor od Tobiho. A nechtěl jsem tam na ní stát poprvý, takže jsem si premiéru chtěl dát zde.

Sobota vcelku vyšla. Do lídru Flo s Kroosákem. Vzhledem k jistýmu štěrkovýmu úseku, jsem dal Mariom na zadáka. A přesně dle očekávání v tý nemilý části mi to probrzdila. Ale výsledkově to byl průběžnej první flek. První jízdu na Doxtorce jsem měl tedy za sebou. Poprvý po nevím jak dlouhý době, ale fakt dlouhý, jsem nesundal nohu ze stupátek. Díky špatnýmu obutí mi brutálně klouzaly boty, ale především možná až zbytečnej respekt mi dovolil se jen držet a doufat, že dojedu do cíle se psama :-) Nicméně jsme dojeli a byl to teda zážitek. Úplně něco jinýho než co jsem dosud zažil. Fakt pecka.

Na neděli jsem se připravil. Trailový běžecký boty a bylo po problému s klouzáním. Ale stejně jsem nekop. Chyba!! Fakt zbytečnej respekt. A Mariom mi probrzdila nejen ten sice kraťučkej, i když stále kritickej úsek, ale zcela nepochopitelně i poslední cílovou louku. Což mě teda rozhodilo dost. Na Valše i v Abertamech přitom lídrovala v plným kalupu. A v kombinaci s Kubovým brutálním zrychlením v tomto kole z toho nakonec byl celkově jen druhej flek.

Horší ale je, že mám teda dost pitomej problém. Nejistej Conte a Mariom, která nemá ráda tvrdej povrch v plný rychlosti a dle všech indícií by právě takovej mohl částečně být i v Nybru. Ale hlavně byla divná. No, docela mi to zkazilo den. Aspoň Kuba se jevil plnej optimismu :-)

Metůdek s Matouškem si dali odpo kinder závod, kde z toho byla pro oba (samozřejmě pro všecky děcka) medaile, takže byli nadšení.

I když teda generálka na MS přinesla víc otazníků než odpovědí a celkově žádný nadšení, závod byl standardně hrozně fajn. Moc dík!
A tím, že se tu jezdí od podzimu 2017 (dle mých záznamů z garminu) ta stejná trať, se dá i lehce srovnávat. Samozřejmě každej závod je jinej, ale přeci jen. Od naposled jsme zrychlili o skoro 3/4 minuty a Kuba dokonce poprvý dokázal pokořit hranici 9 minut se šestkou (v neděli to jel za 8 min 50,17 sec). Nezanedbatelnou roli u nás sehrál i přechod na závodní káry. Totálně něco jinýho. Ale u mě to chce ještě spoustu jízd, než získám jistotu jako na tý předchozí.

Powered by Carnilove! Díky!!

 


Kategorie A (kára 5-8 psů)
  1. kolo 2. kolo Celkově
Vzdálenost 4,8 km 4,8 km 9,6 km
Čas 9 min 0,42 sec 9 min 6,92 sec 18 min 7,34 sec
Umístění 1. 2. 2.
Ztráta na prvního   16,75 sec 6,18 sec
Průměrná rychlost     31,79 km/hod
GARMIN zde zde  
Složení týmu Flo + Kroos Flo + Kroos  
  Ibra + Azpi Ibra + Azpi  
  Pique + Mariom Pique + Mariom  
       
Výsledková listina  zde    

 

Autor: Barča Twardková


Autor: Lucia Paulovic


 

Autor: Matej Rajcan


Autor: já

 

 

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země