Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Alpen-Trail 2018

 

Sexten/Sesto, jižní Tyrolsko, severní Itálie. V přírodním parku Drei Zinnen/Tre Cime.
Nadmořská výška: 1.310 m

 

 Další supr zima. Na Horníku zeleno, tak jsem doufal alespoň ve víkendový závodění. Kam jsem plánoval jet, tak tam se to zrušilo. Nebyl sníh. Takže zůstalo u tréninků doma na čtyřkolce. Výsledek byl jedinej - někteří pejsci i přes potřebnou péči rozbitý tlapky a samozřejmě trénink na saních nebo po zmrzlý zemi na káře je nesrovnatelnej.

Ale co, s Fajfkou jsem byl už domluvenej na společným soužití, záloha zaplacená a aspoň nasbírám zkušenosti. A rozhodně jsem nelitoval. Bylo to famózní.

Zdenál nám půjčil karavan (dík!), takže jsme měli v úterý večer sraz u něj. Moje banda šla do Pavlova přepraváku, já zapřáhl karavan a ve středu ráno jsme vyrazili. I s Horstem.

Doma jsem zapomněl garminy v nabíječce, tak jsem použil mobil a endomondo. A pak jsem si ten záznam přehrál do svýho garmin profilu. No nic moc, ale aspoň něco.

 Startovalo se všechny tři dny hromadňákem. Byli jsme asi v pěti řadách. Já ve čtvrtý. Tyhle starty mě baví. Je to zážitek, když cca třicítka týmů společně vyrazí. Krásný šestky a osmičky. Škoda, že to nejde všude.

Start byl od stake-outu 400 m. A přes silnici. Většina lidí si tam prvně hodila saně a pak si šli pro psy.
Trochu nám neklapla domluva, takže ze zapřáhnutí u auta (jinak to už nešlo) byla nakonec na tý silnici trochu trapná estráda. Ale co už. Heini mě zachránil :-) Zbylý dva dny už to bylo cajk. Taky jsem vodil.

Trať začínala v nějakých cca 1300 m.n.m. a táhlým stoupáním, někdy víc, někdy míň, nás vedla do nejvyššího bodu, což bylo 1956 m.n.m. Někde zhruba v půlce trati. Poté se klesalo zpět do cíle. Sjezd byl parádní. Výborná sáňkovací škola. K nezaplacení.

Každopádně se potvrdilo, že moje tréninkový možnosti, co mám doma, na tohle prostě ani omylem nestačí. Opomenu-li, že rozhodně nemám dokonalej trénink a ani psy. Ale Dolomity doma nenasimuluju a bez sněhu to nejde. A já jel doposavad na saních za celou tuto sezónu 2x.

Měl jsem sebou maximální možný počet psů - osm, z kterých jsem stavěl vždycky šestku na start. Robben dojezdil, ale s Frankiem jsem původně počítal. Bohužel měl nejvíc packy v háji, takže musel zůstat doma. A místo něj jel s náma Rambo, ročník 2008. No, byla to pro něj nová zkušenost. Takhle špatnej výsledek na AT nikdy nezažil :-) S Heinim to tu 3x vyhrál a to v původní verzi, nikoli týhle kinder. Ale stejně mě hoodně překvapil. V jeho letech celej ten dlouhej sjezd pořád naplá lajna, pořád neskutečná chuť běžet.. jak kdyby mu byly tři. Do kopce to bylo slabší, ale to u všech. Prostě ty "kopečky" nemáme v nohách.

První etapu byl v lídru Víťa s Mariom. Po pár km mi bylo jasný, že je něco špatně. Víťa (druhej nejstarší v týmu - ročník 2010) byl jak přejetej. Úplně bez šťávy. Sice to dolídroval až do cíle, ale bylo mi jasný, že zítra neběží. Trošku čára přes rozpočet. A druhá byl Ibra. Týden předtím stál. Udělal si něco se zadní packou. Což by nebyl problém, už to bylo v cajku. Ale v tom sjezdu si nějak natáhl či co přední rameno. Takže tady dozávodil. A s těma dvěma jsem fakt počítal :-)
V druhé etapě šlo do lídru mládí. Naděje Conte. Tuto sezónu můj nejlepší pes. Jsem z něj nadšenej. No a vedle něj odpočatá Flo. Ta má pro změnu škaredou ránu na zadní pacce. No, na své pozici nevydržela. Musel jsme ji asi po třetině vyměnit za Mariom. A místo Ibry nastoupil mazák Rambo. Odpočívali teda Víťa a Ibra.
Do třetí etapy se vrátil Víťa místo Flo. Zbytek zůstal beze změn. Udělal jsem chybu a šoupl ho do lídru. Teda dvě. Že jsem ho vůbec postavil a že jsem ho ještě navíc dal do toho lídru :-) Po chvíli jsem ho musel vyměnit opět za Mariom a hned jak to začlo klesat, to zabalil úplně a musel jít do vaku. Což byla taky x-minutová šou, páč tam se mu fakt nechtělo. Už jsme myslel, že ten zip nezavřu. Nakonec jo, ale byl fakt nasranej. Já taky :-) A teda ten sjezd, samá levá, pravá, kolikrát ve čtyřicítce... se psem ve vaku. No, dost blbě jdou ty saně ovládat. Ale v cíli vyskočil z vaku a byl jak rybička. Klasika.

Takže všechny etapy odjeli Conte, Mariom, Azpi a Cafu. A Conte luxusně. I jeho ségra. Škoda, že není o chlup větší. Ale ta chuť běžet je úžasná a furt oba ve cvalu. Tohle krytí se zatím jeví suprově.

Sečteno, podtrženo. Skvělej závod. Skvělá zkušenost. Snad za rok zas. A ještě jednou gratulace Rudovi. Luxusní jízda!!

Druhej cíl sezóny je koncem února Mistrovství Evropy znovu v Itálii. Jen o kousek jižněji. Takže je zřejmý, že to bude mít dost podobnej průběh. Ale nevadí, alespoň si pořádně zasáňkujem.

Powered by Carnilove! Díky!!


 

Kategorie: 6 psů

1. etapa: 30,5 km - 1 hod 28 min 10 sec - endomondo na mobilu

Tým: Víťa+Mariom, Conte+Ibra, Azpi+Cafu

2. etapa: 30,5 km - 1 hod 31 min 14 sec - endomondo na mobilu

 

Tým: Conte+Flo (později výměna s Mariom), Azpi+Mariom, Cafu+Rambo

3. etapa: 30,5 km - 1 hod 35 min 33 sec - endomondo na mobilu

 

Tým: Víťa (později výměna s Mariom)+Conte, Azpi+Mariom, Cafu+Rambo

Celkem: 91,5 km - 4 hod 34 min 57 sec

Průměrná rychlost: 20 km/hod

Umístění: 7.

Kompletní výsledky: zde

 

Relive: zde

Reportáž ze závodu: zde

 

 

 Autor: Horst Maas

 

Jediná fotka na saních :-)

 

Autor: já

 

Conte je jedinej trotl, kterýho nemůžu pustit. Zatím. Ale my se to naučíme.

 

 

 

Druhá etapa

 

Třetí etapa. Dík Eriku za pomoc na startu.

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Erika Pfeiferová

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země