Dog Friendly Kennel
závodní tým saňových psů / sled dogs racing team

Zuberec, Slovakia 2017 Hopman 2017 Border Rush, Poland 2015 MČR Tři Studně 2015 European Championship, Finland 2014 Gonka Sampo, Russia 2014 Hradec 2013 Zuberec, Slovakia 2013 Border Rush, Poland 2012

Zuberec, Slovakia 2017


Hopman 2017


Border Rush, Poland 2015


MČR Tři Studně 2015


European Championship, Finland 2014


Gonka Sampo, Russia 2014


Hradec 2013


Zuberec, Slovakia 2013


Border Rush, Poland 2012


<<
>>

Border Rush 2016

 

4-etapový závod v Jakuszycích, na polské straně Krkonoš, 800 m od čáry

 

V únoru byl závod zrušen pro nedostatek sněhu, jak jinak, že? Přesunut na cca půlku března. Popravdě jsem tomu, že závod skutečně bude, moc nevěřil. O to větší překvapení bylo, že jsme to fakt odjeli.

Po cestě tam bylo ještě v Harrachově víceméně sucho, ale nahoře byla fakt zima. Bílá zima. Sníh byl slušně přemrzlej, ale štěstí nám přálo, pozdě večer začlo sypat a sypalo snad celou noc. Takže ráno to byla dokonalá zimní nádhera. Tedy botičkovat nebylo třeba. Na třetí etapu se docela významně oteplilo, trať byla težká, bořila se, na slunku masakr. Taky to dle výsledků bylo znát. Ale poslední den už to tak špatný nebylo, dokonce jsem zajel nejrychlejší čas ze všech spřežení (nakonec i celkově). Zajímavý je, že právě na tu poslední etapu, jsem se vybodl na jakýkoli mazání :-)

Účast nakonec nebyla nikterak tragická, byť samozřejmě v tom prvním termínu bylo na startovce víc lidí. Ale na tu zimní bídu, paráda. Docela jsem si spravil chuť po Norsku.

Byl to pravděpodobně první závod, kterej jsem odjel celej bez Robbena. Po ME, kdy on a Ina po první etapě začali pajdat, jsem je radši nechal doma. Takže do lídru se k Ibrovi přesunul Robbenův brácha Víťa, kterej to až na jednu botu (hned na startu třetí etapy záživný zmotání a dost přes minutu prodrbanýho času), stejně kvalitně jako na ME odmakal stylem start-cíl. Cocu a Deco, když ti dva pajdové zůstali doma, byli povoláni zpět do mančaftu. No a bylo přeci jen znát, že poslední trénink jeli ještě před Norskem, poslední únorovej den. Tzn., že 14 dnů jen stáli. Když jsme se od tam totiž vrátili, nechtěl jsem si už kazit pocity, takže mezi ME a BR se žádnej trénink nekonal. Fakt se mi nechtělo ze saní zpátky na čtyřkolku do bláta. Takže každej dle plánu odjel dvě etapy, vždy po boku s jedním mladým a zbylí čtyři kluci si to dali celý - Víťa, Ibra, Figo a Hazard.

Bylo to víc než příjemný zakončení sezóny 2015/2016. Díky Radkovi Ekwińskímu a celýmu jeho týmu!!!

A jako vždy bych rád touto cestou poděkoval i našemu sponzorovi a to tentokrát nejen za luxusní granule, ale i za skvělý nový zimní voháknutí!! Díky moc za vše!!!

 

 

 

WEB: BORDER RUSH

Kategorie: MD6 - spřežení do 6-ti psů

Kompletní tým: Víťa, Ibra, Figo, Hazard, Deco, Cocu, Cafu, Flo

1. etapa: 25 km - 1 hod 2 min 34 sec - GARMIN

Tým: Víťa + Ibra, Hazard + Figo, Deco + Flo

2. etapa: 25 km - 1 hod 59 sec - GARMIN

Tým: Víťa + Ibra, Hazard + Figo, Cocu + Cafu

3. etapa: 25 km - 1 hod 3 min 51 sec - GARMIN

Tým: Víťa + Ibra, Hazard + Figo, Deco + Flo

4. etapa: 25 km - 1 hod 38 sec - GARMIN

Tým: Víťa + Ibra, Hazard + Figo, Cocu + Cafu

Celkem: 100 km - 4 hod 8 min 2 sec

Průměrná rychlost: 24,20 km/hod

Umístění: 1. z 16.

Kompletní výsledky: zde

 

Autoři fotek:

David Urban

Maciej Kruger
Monika Paczynska
Border Rush
Pavel Slezák

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
Česká republika
Evropa