Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Kamionka 2015 (dryland)

 

Mistrovství Polské republiky ve sprintu v Mikolowě v Horním Slezsku, cca 50 km za Ostravou
Nadmořská výška: 284 m

 

Po MR na Slovensku a u nás jsem si chtěl splnit podzimní přání. Takovej malej V3 hattrick. A kupodivu to klaplo. Takže jsme podzimní Mistři Slovenské, České a Polské republiky v kategorii 5-8 psů!

Za dva roky se tu bude konat podzimní Mistrovství světa, tak jsme si s Michalem řekli, že by bylo dobrý vědět, do čeho půjdem. A tak jsme vyrazili.
Jet kvůli podzimnímu závodu někam dál než 4 hod cesty autem bych nejel. Ale když to je tak blízko, proč to za ty dva roky nezkusit.

Ale k trati. No, jako strach byl. První část lesem - mírně padá, ne vždycky je ta cesta jak ze žurnálu, ale hlavně 90-ti stupňový zatáčky v plný palbě jsou teda výživný. Dost. Ve dvou jsem šel málem z káry. Pak se mírně stoupá, vyjede se z lesa na louku, na kousku je takovej malej slalom, celá je skvěle hrbolatá (na chlaňovce to musí být luxus), opět jedna vostrá zatáčka (na vnitřní straně s dřevěným plotem) a do cíle. Na Woko káře bych to nechtěl jet :-)

Pejsci šli na co měli. Radost mi udělali především ročci. Tentokrát jsem vzal nejen Flo, ale i jejího bráchu Cafua. A předvedli pekněj čistej běh. Žádnej strach z fotolidí na trati či čehokoli jinýho. Prostě pohoda. Snad takhle daj i 40 km.

Jinak počasí v sobotu exkluzivní, sluneční brýle, grilovačka... V nedělu trochu humus. Žádnej slejvák, trať to nijak nepoznamenalo, ale na vysedávání kolem auta to nebylo. Prostě déšť a vichr.

 Nicméně závod pěknej, sice s trochu divočejší tratí (ve srovnání třeba s Horníkem - tak Horník je total kindertrail - co se techniky jízdy týče), ale např. s jednorázovými čipy nalepenýma na startovním čísle a světelnou tabulí, kde se všechno on-line promítá, to bylo naprosto perfektní a jako bonus pro fajnšmekry - osvětlenej stake-out!! Plus večer mega raut a ještě jsme dostali lopatku na hovna :-)

Takže podzimní sezóna pro nás tímto skončila. Letos jsme běželi sice jen sprintový závody, tuším snad poprvý, co jsem si nezajel žádnej mid, ale o to větší to byl cvrkot. Jsem rád, že nikde nešli průměrkou pod 30, i když v tréninku nemáme ani 20.
Ale byl to jen podzim, až zima ukáže. Plány jsou daný - potřetí a pravděpodobně naposled Rusko, Border Rush a Mistrovství Evropy v Norsku. Ale už jen 6-dogs mid-distance class.

Powered by Carnilove! Díky!!

 

 

Kategorie: A - spřežení 5-8 psů

1. kolo: 6,4 km - 11 min 12,82 sec

Tým: Robben + Ibra, Hazard + Víťa, Figo + Flo, Ina + Cafu

2. kolo: 6,4 km - 11 min 9,66 sec - GARMIN

Tým: Robben + Ibra, Hazard + Víťa, Figo + Flo, Ina + Cafu

Celkem: 12,8 km - 22 min 22,48 sec

Průměrná rychlost: 34,32 km/hod (je to vzhledem k ofiko délce, ale ta určitě nesedí)

Umístění: 1. z 11

Kompletní výsledky: zde


Video z prvního kola

 


Autor: Jan Szarwark


Autor: Fochleři


Po prvním kole


Krmení


Grilování se chopil strejda Miro :-)


Autor: Anna Kawala-Konik


Konečně ňáká fotka jak jedu po zadních :-)


Autor: Daria/Natali Doroshina


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země