Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Hradecký mid 2018 (dryland)

 

Mistrovství České republiky ve sprintu a midu v Bělči nad Orlicí, okres Hradec Králové, kraj Královéhradecký
Nadmořská výška: 240 m


Tři psi, dva tréninky, jeden drát (to nevím jistě, asi jich bylo víc, ale pak by to nebylo tři, dva, jeden)... někdo vysypal rygóly v cestě palachem... A všichni tři si tím drátem píchli do prstu. Docela slušnej otok, kulhání... toto ještě netuše tak jsem prvnímu udělal rtg, po těch dalších dvou už to bylo jasný (navíc u Flo jsme tu dírku po drátu našli), že problém bude jinde. Takže z plánovaný osmičky 5 dnů před startem byla pětka :-) Chudák Rambo teda zas oblíkl postroj, že bude dělat aspoň designovýho šestýho. Nakonec z tý píchlý trojky Kroos, Flo a Víťa se stihl dát dokupy nejstarší z nich - Víťa. Ten jedinej to měl nejmíň oteklý a neměl ani atb. Ve čt už měl otok úplně pryč. V pátek teda skočil s ostatníma do přepraváku a hurá směr Hradec.

Já jel klasicky Áčko a Lucka SC2. Po devíti midech můj první sprint v Bělči. Na mid už bych je tam nepustil, ale bohužel i sprint už má k dokonalosti daleko. Co se povrchu trati týče. Neuvěřitelná škoda: organizace top, zázemí top, trať pěkná, rychlá, ALE ten povrch.. tvrdej, štěrkovej, pro tlapky příjemných pasáží minimum. No nic jednoduchýho. Ale faktem je, že to odběhli a letos packy naštěstí cajk.

V pátek jsme si prošli trať. Abychom v sobotu zjistili, že to bylo tak trochu k ničemu :-) Vcelku špatně odbočovali ti, kteří jsou v odbočování lepší než ti, s kterýma jsme si to šli projít. Zvláštní překvapení.

V sobotu jsem jel sedmičku. No, spíš teda šestku. Rambo, ročník 2008, na tak rychlý trati už to prostě nedal. Ale nebrzdil. Klobouk dolů. Letos už nijak netrénuje, odjel akorát Mošovce - v céčku, tzv. for fun. Takže je to prostě stejně husťák. Jinak jsem tam měl asi desetikilovou fenku Koke plus další dvě holky Azpi a Mariom. A kluky Ibru, Conťáka a Víťu. A nezdrbat odbočku a následně neprošustrovat čas spravováním lajn na x-krát, nemuselo být po závodě už po prvních třech kilometrech :-) Ale to k tomu patří. A narozdíl od Lucky, jsem byl celej. Ta měla sobotní jízdu podstatně horší. V jedné z prvních zatáček to poslala k zemi a pěkně ohoblovala trať (a sebe). Naštěstí ne půjčenou kolobku. Tedy první kolo povedený. Co už :-)

  V nedělu jsem Ramba nechal stát. Navíc je to z káry k lídrům blíž na šestkových lajnách než na osmičkových. I když třeba Tobi má šestkový delší než kdekdo desítkový :-) A byla to čistá jízda s nejrychlejším časem v ktg. Nicméně to stačilo jen na druhej flek. Takže mi Kuba vrátil prohru z jejich mistráku, kde byl druhej právě on. Ale jelikož naše MR (stejně jako slovenský) není open, tak závod sice vyhrál Kuba ze SK, ale "mistrem ČR" jsem se stal po čtvrté v řadě já. Nicméně tohle snad nemůže nikoho potěšit, když k medaili dojde takto. X let zpět na jedné schůzi jsem podával návrh, aby naše mistráky open byly, tj. i cizinec se může stát mistrem ČR. No, neumím zjevně moc lobbovat a jsem málo nacionální v tomto směru, takže jsem byl přehlasován. Ani na ten praktickej význam nikdo neslyšel - že by se ušetřilo za extra medaile a hlavně času při vyhlašování :-) Ok. Nechám to teda už být. Jsem přece díky tomu mistr.
Ale větší radost mi udělalo, že Lucka se vrátila živa a bez nových šrámů. S lehce lepším časem si vyjela nakonec 5. flek. Sice 2.31min za prvním, což je masakr, ale s naší mid přípravou.. na víc to nebylo. Zatím! Páč příště to bude lepší, možná ne nejlepší, ale lepší rozhodně.

Ač to normálně nedělám, tak jsme nezůstali až do konce vyhlašování, ale spěchali jsme do špitálu. Vytahat zbytky štěrku z ran, ošetřit a píchnout tetanovku. První od roku 1994. Tak dostala rovnou dvě. Stejně je hrozně krutá, že s tím odjela neděli a ještě během víkendu normálně fungovala!

Skvělá práce Metujáci! Bylo to fakt našlapaný a důstojný MR!!

Powered by Carnilove! Díky!!

 

 

Kategorie: A (kára + 5-8 psů)

 

1. kolo: 6,3 km - 13 min 40 sec - GARMIN

Tým: Conte+Azpi, Ibra+Mariom, Koke+Víťa, Rambo

2. kolo: 6,3 km - 12 min 9 sec - GARMIN

Tým: Conte+Azpi, Ibra+Mariom, Koke+Víťa

Celkem: 12,6 km - 25 min 49 sec

Průměrná rychlost: 28,82 km/hod

Umístění: 2. (ztráta 54 sec na 1.)

 

Kategorie: SC2 (koloběžka + 2 psi)

Lucka

1. kolo: 6,3 km - 12 min 21 sec

Tým: Cafu+Theo

2. kolo: 6,3 km - 12 min 15 sec

Tým: Cafu+Theo

Celkem: 12,6 km - 24 min 36 sec

Průměrná rychlost: 30,24 km/hod

Umístění: 5. (ztráta 2 min 31 sec na 1.)

Kompletní výsledky: zde


Video:
kategorie SC2
kategorie A


Autor: Monika Müllerová


Autor: Pavel SlezákAutor: Helena Jílková
Autor: fotosima58


Autor: Verča Červenková


Autor: Katka Reguliová


obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země