Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team +420 602 737 676

MS Švédsko 2019 Zuberec 2020 MS Francie 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

MS Švédsko 2019


Zuberec 2020


MS Francie 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Tři Studně 2017 (off-snow)

 

Mistrovství České republiky ve sprintu na kárách na Třech Studních, okres Ždár nad Sázavou, kraj Vysočina
Nadmořská výška: 733 m


Po estrádě na MSR jsem se rozhodl dát důvěru Contemu a Ibrovi. Proto jsem radši přijel už ve čtvrtek, abych si dal jeden trénink na závodní trati. Což se ukázalo jako dobrý tah. Jeli jsme to s Renčou na její těžký káře a v naprosto jednoduchý zatáčce, kde snad nikdy nikdo neodbočil blbě, to milej roček narval i s Ibrou úplně nepochopitelně kamsi na Sklený. Ale jinak to proběhli pěkně. V pátek jsme to ještě s lídrama celý prošli, aby si to zafixovali.
Ježdění na kárách je fajn. Ale docela hazard. Pokud teda člověk stojí na nějaký závodní a né nějaký dvěstakilový tréninkový.
Moje závodní kára má cca 45 kg nebo kolik, plus mých 75 kg a v lajnách 8 psů. Brzdy jsou fajn na nějaký to lehký zpomalení, ale v mokru, třeba lehce z kopce.... bez šance. Doma bych na to nevlezl s tolika psama. V závodě, kde je vytyčená trať a všude spousta pomocníků, si tak nějak říkám, že když mě někde vysypou, že snad doběhnou k autu nebo je někdě společně chytnem. Takže to chce mít fakt spolehlivý lídry, jelikož když někam blbě odbočí, je v mým případě unreal slézt z káry a jít si je převést. Šestku ještě jo, ale osmička je fakt o hubu, resp. o psy. Na saních je to zatraceně víc v klidu. Kotvy jsou kotvy :-)
No a bez Robbena, kterej byl můj volant, je to zatím takový tápání a doufání, že snad brzo dozraje nějakej jeho nástupce. Proto trénink navíc, proto ještě procházka. Prostě z káry mám respekt.

V sobotu jsme odstartovali. A běželi fakt pěkně. Většinu zatáček jsem sice zpomaloval a dost zřetelně jim říkal povely, ale prosvištěli to bez zaváhání. Pěkná čistá jízda. A stačila na průběžný první místo. Byť náskok byl jen šest vteřin. Rok od roku je to větší honička a to samozřejmě napříč všema ktg. Což je jedině dobře. Tak to má na závodě, obzvláště na MR, vypadat.

Staříci si opět zaběhli SC2 s Luckou a bohužel, Robben prostě už nedává rychlejší běh. Zdravotně vypadá cajk, žádný pajdání nebo něco podobnýho, ale rychlostně špatný. Trénovat bude, ale v závodě asi tak max canicross. Škoda.
Oproti tomu Rambo v 9-ti letech vypadá úplně v pohodě.

V neděli, luxusně vyspanej a připraven to udržet, přišel vichr. A to docela slušnej. Neprůjezdná trať díky popadaným stromům a celkový nebezpečí z dalších možných pádů bohužel letošní MR předčasně ukončilo. Tedy výsledky ze soboty se staly konečnými.

Takže se nám povedlo obhájit a dokonat hattrick. Ktg A je naše :-) 2015, 2016 a 2017.

Poctivě připravená TOP trať a čipová časomíra i přes nepřízeň počasí jako vždy nezklamaly. Díky!!

A teď se připravit na MČR v midu na Stochově.

Powered by Carnilove! Díky!!


 

Kategorie: A - spřežení 5-8 psů

1. kolo: 5,1km - 9 min 32,21 sec - GARMIN

Tým: Conte+Ibra, Víťa+Flo, Azpi+Mariom, Frankie+Cafu

Celkem: 5,1 km - 9 min 32,21 sec

Průměrná rychlost: 32,09 km/hod

Umístění: 1.

Kompletní výsledky: zde

 

Relive: zde

 

 

2015


2016

 


2017

 

Autor: Petr Nebeský a jeho Cousins Studio (fotky jsou jen z kamery, proto ta snížená kvalita)

 

Se staříkama hlídám čas nebo co...

 

Autor: Pavel Slezák

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země