Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec, Slovakia 2017 Hopman 2017 Border Rush, Poland 2015 MČR Tři Studně 2015 European Championship, Finland 2014 Gonka Sampo, Russia 2014 Hradec 2013 Zuberec, Slovakia 2013 Border Rush, Poland 2012

Zuberec, Slovakia 2017


Hopman 2017


Border Rush, Poland 2015


MČR Tři Studně 2015


European Championship, Finland 2014


Gonka Sampo, Russia 2014


Hradec 2013


Zuberec, Slovakia 2013


Border Rush, Poland 2012


<<
>>

Louka 2017 (off-snow)

 

Louka u Olešnice, okres Blansko, Jihomoravský kraj
Nadmořská výška: 247 m


Na začátek sezóny již tradiční, 6. ročník závodu v Louce. Těžká, pomalá trať, kde BKJM jezdí průměrky kolem 28 max a SC2 (až na jednu výjimku - Tobi na prvním ročníku 29,56) 27 max. A tentokrát ještě pěkně podmáčená...

  Letos byla trať nejdelší ze všech ročníků. Odpadl cíl hned u lesa a dojezd po silnici na stake-out a místo toho trať vedla po kraji pole, takže start i cíl byl v prostoru stake-outu.

Krom jinýho slavil Šovanek čtyřicetiny, takže se od oběda motalo sele a večer dorazil jeho brácha s cimbálovkou, která naprosto luxusně hrála až do noci. Tahle kulturní vložka fakt stála za to. Škoda, že se to asi nestane pravidlem :-)

Účast v ktg A byla výborná - 8 závodníků je na Louku (a nejen na ni) famózní číslo, byť Tom a Jarda jeli s čistejma. Trošku tomu pomohl i fakt, že jsem rozházel tým mezi mě a Marťase. Původně, že mu půjčím k jeho holkám jen další dva psy do céčka, ale nakonec velmi ochotně kývl na nabídku jet poprvý v životě šestku.
Takže já: Robben+Conte, Frankie+Mariom, Víťa+Ibra
Marťas: Juli+Zira, Azpi+Rambo, Cafu+Flo.
Rozděleno spíš s ohledem na věk psů než cokoli jinýho.

Jediný co nám trochu bránilo v rozletu byla moje kára. Čepy nic moc, co už, ale povolený výplety na kolech byly na takovýhle trati docela záživný. V jeden moment si Marťas myslel, že to kolo už upadne, kvůli čemuž v sobotu ztratil minimálně půl minuty. No, nakonec neupadlo nikomu nic, ale servis před MSR a MČR by to fakt chtělo :-)

V sobotu, lehce vyplašen z fakt supr zatáčky kolem hradiska, to bylo takový opatrný, pomalý, navíc s jedním zastavením. Takže jsme byli druzí. V neděli šel dle plánu dopředu Conte místo Mariom a hned po startu se nám to málem vymstilo. Jedinej úsek, kde se potkávaj závodnici v protisměru jen oddělený páskou. Conte poprvý na závodech, v lídru a naráz se proti němu valilo cizí spřežení, navíc byl k němu samozřejmě blíž, jelikož Robben běhá vlevo a to spřežení jelo po pravý straně, tak ho nenapadlo nic lepšího, než se za nima vydat. Robben ho nakonec po pár hlasitějších povelech natáhl kam měl, takže žádný drama, ale bylo to vtipný. Bychom se aspoň vyhli objíždění hradiska :-) Btw. tu zatáčku jsem jel totálním krokem. Do kopce jsme mákli a nakonec to vyšlo na první flek.

Fajnovej rodinnej závod a sice vyhrožoval, ale snad né naposled. Díky!

A děkuji firmě VAFO Praha s.r.o. za jejich luxusní krmení značky Carnilove a materiální podporu!!Kategorie: A - spřežení 5-8 psů

1. kolo: 4,40 km - 12 min 6,22 sec - GARMIN

Tým: Robben+Mariom, Frankie+Conte, Víťa+Ibra

Trať: 10°C, mžilo, mokrá, těžká


2. kolo: 4,40 km - 11 min 30,39 sec - GARMIN

Tým: Robben+Conte, Frankie+Mariom, Víťa+Ibra

Trať: 12,2°C, mokrá, těžká


Celkem: 8,80 km - 23 min 36,61 sec

Průměrná rychlost: 21,35 km/hod

Umístění: 1.

Kompletní výsledky: zde

 

Relive: zde

 

 

 Autor: Camille Paris

 

 

 

 

 

 

Autor: Jana Gwen Ondrášková

 

 

Autor: Bára Twardková

 

 

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
Česká republika
Evropa