Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team +420 602 737 676

MS Švédsko 2019 Zuberec 2020 MS Francie 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

MS Švédsko 2019


Zuberec 2020


MS Francie 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Hradecký mid 2014 (off-snow)

 

Mistrovství České republiky v midu na kárách u Bělče nad Orlicí, okres Hradec Králové, kraj Královéhradecký
Nadmořská výška: 240 m


V Bělči jsem plánoval zakončit podzimní károvou sezónu. To jsem sice zakončil, ale mohlo to být trošku veselejší.

Máme sice letos naběháno zatím nejmíň za poslední čtyři sezóny, ale všichni pejsci v pohodě, takže jsem si říkal, že by to mohlo být zajímavý. Navíc měla přijet i Indré... a přijela. Takže na startu v šestkách takový jména jako loňský vítěz Jiří eS., megazkušený Václav Z., nebezpečná Indré a další.

Jel jsem jen šestku, takže Černýho Petra po dlouhým rozhodování dostal nakonec Ibra a Deco. Mooc jsem byl zvědav na můj novej lídr pár - Robben a matka našeho letošního vrhu Akiina´s Iines neboli Ina.

Sobota: teplota v pohodě, tým letěl, Ina naprosto perfektní (na Horníku měla trochu problém s lidma na trati, bála se, ale i když jich tady bývá mraky, tak bez jedinýho zaváhání). Před občerstvovačkou začal mít Robben nějaký trable, přestával běžet. Tam se napil, táhlý stoupání ještě nějak hecl, ale pak konec. Prvně jsem ho zkusil dát do druhé lajny (jeho místa zaujal back-up lídr Víťa), pak do třetí, chvíli jsem přemýšlel, že bych ho vezl. Ale to mi bylo jasný, že bych ho tam neudržel a ještě by se mohl nějak nešťastně zranit, jak by se snažil slézt z káry, tak jsme šli stylem - popojít, zastavit, odpočnout, popojít... A kolem nás to jen svištělo - Venca nás vzal, Indré, Jirka.....snad i chlupáči :-) Si nevybavuju, že bych na nějakým závodě pár metrů před cílem zastavil, posečkal a zas vyrazil :-)
Závěr: mezi prstama na všech nohách to má rozbitý.
Měl jsem dát na postřeh Marušky, která říkala, že jí letos ta trať přijde hoodně drsná. K Robbenově smůle jsem ale nedal.
Za posledních 7 let žádnej problém, až teď poosmé to nevyšlo.

Druhý den už to byla pohoda. Závod jsem sice úplně nevypustil, ale přeci jen to bylo po dlouhé době víc kochání než závodění. Robben samozřejmě zůstal v přepraváku, takže k Ině se přesunul jeho brácha Víťa.
A i když neděle byla o poznání teplejší a jel jsem jen pětku, tak jsme zajeli nejrychlejší čas mezi týmy. Což mě mile překvapilo.

V sobotu i neděli přijeli na čumendu Briťáci. A že jsem se vytáhl tím výsledkem před sponzorem :-) Nicméně to bylo fajn a konečně mám taky nějakou jinou fotku než z trati. Díky Markéto, Moniko a Lukáši!!

A Cafu a Flo si to taky užili. Poprvé na závodech, ale tady měli tolik prostoru, že je nebylo potřeba ani učit na stake-out. Ale i ten zkusili. Navíc i po prvotní nesmělosti si s o hodně větší Mayou nakonec pohráli. Teda spíš Flo.

Off-snow závodění je za námi a čekáme na sníh. Celej týden po závodě dostali všichni pauzu, jelikož Robben nebyl jediný, kdo to odnesl. Ze šesti psů nakonec čtyři :-( Takže vylečíme, zregenerujem a v prosinci zpět do práce. Ať se v zimě moc neztrapníme :-)

Powered by Carnilove! Díky!!


 

Kategorie: MB - spřežení do 6-ti psů

1. kolo: 22,6 km - 1 hod 14 min 54 sec - 18,10 km/hod - záznam z Garminu zde

Tým: Robben + Iines, Hazard + Víťa, Figo + Cocu

2. kolo: 22,6 km - 1 hod 0 min 33 sec - 22,39 km/hod - záznam z Garminu zde

Tým: Víťa + Iines, Hazard + Cocu, Figo

Celkem: 45,2 km - 2 hod 15 min  27sec

Průměrná rychlost: 20,02 km/hod

Umístění: 4. z 17.

Ztráta na prvního: 17 min 45 sec

Kompletní výsledky: zde


Video z krmení - od Markéty


Autor: Pavel Slezák

ještě kompletní šestka, tedy s Robbenem v lídru...
Autor: NiKo PIX, kompletní album: zde

z neděle - tedy už s Víťou...Autor: Barbora Twardková, kompletní album: zde
Autor: Markéta Sojková

očista po dojezdu musí být...Flo si umí sednout...
jedna s nejmladšíma...


Cafu hlídá přepravák...
obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země