Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec 2022 Mošovce 2021 MS Švédsko 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

Zuberec 2022


Mošovce 2021


MS Švédsko 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

Hradecký mid 2011 (dryland)

 

Mistrovství České republiky v midu v Bělči nad Orlicí, okres Hradec Králové, kraj Královéhradecký
Nadmořská výška: 240 m

 

Můj pátý Hradecký mid v řadě. Tenhle závod se mi prostě líbí :-) Navíc letos s famózní účastí 173 závodníků, z toho 71 v midu. Kdyby to tak bylo pořád, to by se českej mushing měl...

Káru jsem si půjčil od Toma, jelikož stále žádnou nemám. Takže bylo na čem jet, zbývalo pořešit, kdo dostane Černýho Petra. 7 psů, startuje jen 6. A to se bohužel vyřešilo poměrně záhy. Ve středu poslední trénink a Taby si zranila nohu, dle rentgenu ok, ale rozhodně mimo hru na dobu dlouhou víc než dost :-( Teď už je na tom líp, ale stejně místo tréninků jde za Terkou do baráku.

Goldie do lídru byla jasná volba a k ní sem nakonec vybral Lionela Messiho. Messi, která má za sebou v lídru 1x trénink a druhý kolo v Mošovcích, tzn. nic. Rozhodně se žádnej zázrak nekonal a říkat, že ta fenka se narodila s dží a hó v hlavě nelze. Ale je po mámě neskutečná tempařka. Lano nepovolí a furt to rube. Sice je jak za groš kudla, ale o to větší má chuť makat. A povely se časem naučí.

Nicméně první kolo byla tragédie. Co odbočka, to přibrzdit a dosti zřetelně mluvit na Goldie :-) A na větších rozcestích sem musel stejně nakonec z káry a ukázat jim kudy. Goldie není ten typ, co by prostě zabrala a strhla druhýho psa tam, kam je třeba. Když je sama, povely perfektně zvládá. Ale jet na single lídra se mi nechtělo. A k tomu náš klasickej problém v cíli.

Druhý kolo už bylo samozřejmě lepší, Messi si byla jistější. Ale i tak jsme stihli jednu pakárnu s huskounem, po které se mi holky zmotaly a jednu naprosto nepochopitelně nezvládlou zatáčku, kde jsme nakonec skončili někde mezi stromy, což bylo vcelku úsměvný.

Sečteno podtrženo, byl to pohodovej víkend a tým šel solidně. Do ideálu daleko, ale nic takovýho sem taky nečekal. Messi čeká několik tréninků v lídru, kdy bude Taby odpočívat, takže snad pochytí od tety co nejvíc a příště bude jistější. A naše štěňata se zas mrkly na další závod. Aspoň si zvykají na cestování, ostatní psy, závodní šrumec apod.

Pozn. ofiko trať měla 22,6 km, Pan Garmin mi ale naměřil o 600 m míň. Jelikož je tu mraky, ale mraky zatáček, asi hodně zaleží, kudy to člověk měří. Samozřejmě se to psy snaží stříhat co nejvíc vnitřní stranou a taky ne vždy se mi povede vymáčknout na konci Garmin přesně v cíli. Proto lítá vždycky i pár sekund. Plus něco se mohl mignout sám Garmin atd.

 

Web: HRADECKÝ MID

Kategorie: MB - spřežení do 6-ti psů

1. kolo: 22,6 km - 57 min 38 sec - záznam z Garminu zde

Tým: Goldie + Messi, Robben + Schweini, Víťa + Andrea

2. kolo: 22,6 km - 57 min 39 sec - záznam z Garminu zde

Tým: Messi + Goldie, Robben + Schweini, Víťa + Andrea

Celkem: 45,2 km - 1 hod 55 min 17 sec

Průměrná rychlost: 23,525 km/hod

Umístění: 1. z 11.

Kompletní výsledky: zde

 

dvě fotky od Martina Brzka, album zde

start

 

start

 

a od Romana Zasadila, album zde

na trati

 

vyhlaseni

 

a ještě fotka od "tradiční" Gwen

zastávka na chlemtání byla v obou kolech...

 

 

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země