Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team +420 602 737 676

MS Švédsko 2019 Zuberec 2020 MS Francie 2019 MS Francie 2019 Old Musher Race 2018 Louka 2018 ME Itálie 2018 Tři Studně 2015 Zuberec 2013

MS Švédsko 2019


Zuberec 2020


MS Francie 2019


MS Francie 2019


Old Musher Race 2018


Louka 2018


ME Itálie 2018


Tři Studně 2015


Zuberec 2013


<<
>>

IFSS Mistrovství světa Švédsko 2019 (off-snow)

 

Mistrovství světa na suchu (=dryland, off-snow) v Nybro, kraj Kalmar, Švédsko
Nadmořská výška: 85 m (Svartbäcksmåla)

 

Po Mošovcích dostali den volna a v úterý ráno těsně před odjezdem poslední trénink doma. Chtěl jsem vidět, jestli bude Conte cajk, a co Mariom. Všichni běželi bez problému. Takže jsem mohl zůstat u původního plánu. Vzít 7 psů a pak se rozhodnout. Naproti tomu Lucčina dvojka byla jasná.

Hned po tréninku jsme vyrazili směr Rostock. 22:30 nám plul trajekt do Trelleborgu a od tam ráno v 6 směr Nybro. Cca 4 hod. Cesta fajn. S povinnou přestávkou na trajektu využitou k spánku to bylo pohodových cca 1.100 km za volantem.

Po dojezdu a rozbití tábora byl v plánu trénink. Původně to měla Lucka odjezdit všecko na kolobce po dvojkách. Jelikož na trať mohli pouze dva psi, nikoli celý spřežení. Což všichni až na jednoho Poláka dodrželi. No ale pak mi Míša doporučila, ať si to odjedu já sám na káře. Je tak lehká, že to je skoro jak na kolobce. A především jsem si mohl v klidu vyzkoušet pořádně odrážet. Takže jsem jel dvě dvojky, Lucka dvě a ještě solo Mariom. A dilema bylo na světě. Mariom s Luckou běžela prý parádně. Ale Flo (u mě ve dvojce s Kroosem) byla naprosto tragická. A to měla být původně v lídru. Takže od středy odpo jsem furt přemítal, kterou nasadit. A řešil jsem to až do sobotního rána, kdy jsem startoval.

 Trať byla supr. Mně přišla jako jedna z nejlepších, možná dokonce nejlepší, co jsem kdy jel. Sem tam kopeček na výběh, nějaký sjezdy, dvě fajnový vracečky, podklad pro pejsky byl nakonec úplně v pohodě, celý komplet v lese a přitom všecko na dostatečně širokých a bezpečných cestách. Areál taky. Teplý sprchy včetně sauny, možnost si umýt stroje, mega obrazovka s průběžnými i celkovými výsledky. Ty průběžný měřící body byly na naší trati jeden za první vracečkou (dobře situovanou u jednoho ze stake-outů, takže se supr diváckou kulisou) kousek po 3. kiláku a druhej byl lehce před 6. kilákem. Takže pecka sledovat, kdo si jak zrovna vůči komu vede. Za mě fakt luxus.

Sobota. Nemohl jsem dospat. Flo nebo Mariom. Mariom nebo Flo. Flo dostala botičku na ten fiklej polštářek a z lídru degradovala na zadáka. Buď to klapne, nebo ne. Takže nakonec do lídru brutální zkušenost s mladistvým drajvem. Tzn. Ibra s Kroosem. A to původně Ibra neměl ani jet. Za ně Azpi s vycházející hopsající hvězdou Pikynem. Zadáky dělali Conte a Flo. Startovali jsme jako šestí, hned za Kubou. A byla to jízda. Jel jsem víc na jistotu, takže do vraceček radši přibrzdit, ale hlavně nezmotat lajny. Jízda bez problému. Všichni makali, jak jsou zvyklí. Ale když mi v cíli řekli, že jsme zatím první, bylo to překvapení jak sviňa. Před odjezdem jsme se totiž s Kubou bavili, že chcem být v první půlce. No ale např. aktuální mistr Evropy startoval až po nás a samozřejmě ještě x dalších závodníků. Takže když jsme byli první i celkově po dojezdu všech, bylo to ještě větší překvapení a asi nejen pro mě. Např. totiž první průběžnej měřenej úsek jsem projel pouze jako 6. nejrychlejší spřežení. Ale kde na konci ostatní začli ztrácet, my valili pořád stejně. A mančaft byl po doběhu hepy jak dva grepy. Co víc si přát. Leda to, že z Lucčiných předstartovních pocitů, jak bude uzavírat výsledkovou listinu, byl po prvním kole 6. flek. Supr výsledek, takže nadšení oboustranný. Ale byl to jen poločas. Druhá Norka a třetí Švéd za mnou byli 2,6, resp. 2,7 vteřiny, a čtvrtej Kuba a pátej Polák cca 8 vteřin. Pěkně natěsno. Fakt závod. Jednou, dvakrát nekopneš nebo někde zmotáš lajnu a koukáš na vyhlášení z davu.

Neděle. Trochu se ochladilo. Koketoval jsem s myšlenkou, jestli nejít do risku a nevyměnit Piqueho za Ibru. Zrychlili bychom. Ale ještě nemá žádný zkušenosti v týhle pozici ze závodů a lehce ve středečním tréninku řešil některý lidi po trati. Nějakej úlek, uskočení, zpomalení a lajny můžou být tam, kde nemaj. Takže dle hesla vítězná sestava se nemění, všichni běželi na stejných pozicích jako v sobotu. Na prvním průběžným jsme byli 4., opět tedy nic moc. Ale čas naprosto totožnej jako včera - 5 min 33 vteřin. Celkově jsme zrychlili o 4 vteřiny. V tomto kole byl nejrychlejší Kuba, dal mi dvě vteřiny a Igor Tracz jednu. No ale počítaj se oba dny. Takže titul mistrů světa byl náš! Tým pejsků, kteří v zimě běhaj 45-ti km traily, ukázal, že se na podzim umí porvat i se sprinťákama.
A Lucka peckově udržela šestej flek. Měla to dost podobný. Začátek nic moc, ale finiš podstatně lepší.

Díky Kubově nedělní jízdě se ze čtvrtýho místa posunul na třetí. Krom toho, že su za něj fakt rád, jelikož je to dobrej kámoš, tak mi to udělalo i lehce sobeckou radost. 4 psi z jeho bronzový šestky jsou "moji". Conteho brácha mu to odlídroval, jediný dvě fenky v týmu byly Conteho dcery, plus Cafuův brácha. To prostě potěší.

Byl to náš první dryland šampionát ever, ale líbil se nám moc. Samozřejmě výsledek se na tom podílel dost, ale zmáknutý to měli na jedničku. Z našeho pohledu TOP reklama na mushing. Profi přístup pořadatelů, top výkony závodníků.
A Češi opět ukázali, že mushing prostě umí. Ještě jednou velká gratulace všem!

Jo, a tu čtyřkolku musím mít. Je to znát, že je to postavený závodníkem. Díky za půjčení, Tobi. Seš machr. Umíš nejen kolobky. Doxtor!

Rád bych poděkoval Carnilove, na jejichž granulích už léta jezdím a na kterých už odrostlo nejedno štěně. Ale tím jejich podpora nekončí. Těsně před odjezdem jsem od nich dostal ještě sadu nových postrojů a obojků. Prostě totálně snová podpora. Díky moc!!!

 

Martin 

Kategorie DR6 (kára 5-6 psů)
  1. kolo 2. kolo Celkově
Vzdálenost 6,3 km 6,3 km 12,6 km
Čas 11 min 22,5 sec 11 min 18,6 sec 22 min 41,1 sec
Umístění 1. 3. 1.
Ztráta na prvního   2,5 sec  
Průměrná rychlost 33,21 km/hod 33,4 km/hod 33,33 km/hod
GARMIN zde zde  
Složení týmu Kroos + Ibra Kroos + Ibra  
  Azpi + Pique Azpi + Pique  
  Conte + Flo Conte + Flo  
Video sobota neděle  
Výsledková listina zde    

 

Lucka

Kategorie: DS2 (koloběžka se 2 psy)
  1. kolo 2. kolo Celkově
Vzdálenost 5,5 km 5,5 km 11 km
Čas 9 min 57 sec 9 min 55 sec 19 min 52 sec
Umístění 6. 6. 6.
Ztráta na prvního 44,7 sec 41 sec 1 min 25,7 sec
Průměrná rychlost 33,17 km/hod 33,28 km/hod 33,22 km/hod
GARMIN      
Složení týmu Fred + Cafu Fred + Cafu

 

 

Autor: Stefan Andersson


 

 

 

 

Autor: Run4Fun

Autor: Verča Lesiuková


Autor: já


Autor: Lucka
obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
stát Česká republika
světadíl Evropa
planeta Země