Czech Racing Kennel
závodní tým saňových psů / sleddogs racing team

Zuberec, Slovakia 2017 Hopman 2017 Border Rush, Poland 2015 MČR Tři Studně 2015 European Championship, Finland 2014 Gonka Sampo, Russia 2014 Hradec 2013 Zuberec, Slovakia 2013 Border Rush, Poland 2012

Zuberec, Slovakia 2017


Hopman 2017


Border Rush, Poland 2015


MČR Tři Studně 2015


European Championship, Finland 2014


Gonka Sampo, Russia 2014


Hradec 2013


Zuberec, Slovakia 2013


Border Rush, Poland 2012


<<
>>

Stochov 2017 (off-snow)

 

Mistrovství České republiky v midu na kárách ve Stochově, okres Kladno, kraj Středočeský
Nadmořská výška: 448 m

 

Ve středu mi vypadl z týmu Víťa. Dostala se mu jakásik infekce do nohy, brutálně mu natekla a skončil na antibiotikách a pro sichr i s tetanovkou. Nejet hned, mohl prý přijít až o nohu. Ale naštěstí všecko zabralo a nyní je už v cajku. To má z toho neustálýho hrabání myší, co dennodenně spolu s Flo a Mariom praktikujou. Fakt jak švihlí.
Takže ho musela zastoupit nějaká holčička.. a tak dostala šanci Azpi. A nezklamala.

Na Stochově jsem nikdy nebyl, tak jsem se těšil na neznámo. A rozhodně to nezklamalo. Stake-out pohoda, kousek hospoda a stánek s dobrým jídlem, start i cíl v dosahu. Takže nezodpovězenou otázkou zůstala jen trať.

A ta se ukazála naprosto supr. Nějaký rovinky, padák dolů, levá, pravá, výběh do kopce, lesem, loukou a celý na dvě kola, což nám vůbec nevadí, protože na to jsme z domu zvyklí. Povrch taky hodně packy-friendly. Prostě žádná nuda, fakt parádní zážitek.

Závodní premiéru si v lídru odbylo mládí - Conte s Flo. A taky to podle toho vypadalo :-) Nutno podotknout, že Flo na tom je povelově trochu líp, ale Conťáka vždycky nepřetáhla. Takže jsem v sobotu musel z káry 4x dolů a jít převést ty dva do správnýho směru, no a v neděli už teda jenom jednou (chtěli jít do třetího kola, teda hlavně Conte) a díky ne úplně šikovnýmu úhybnýmu manévru předjížděné tříkolky dole před rybníkem jsme vytvořili jeden tým se čtverkou huskounů. Naštěstí hodných huskounů, takže jsem je rychle vymotal a jeli jsme dál. Takže do čisté jízdy jako na Horníku to mělo daleko, ale někde se to naučit musí a tady to byla dobrá zkušenost. Navíc hodně předjíždění a to je taky potřeba trénovat.

Nebýt těch kiksů při odbočování a toho smotání, ta trať by se nechala zajet pod 30 minut. 28-29 tu šestka těch 14 km může běžet. Třeba jindy. Ale radost mi udělali. Hlavně to, že tady malá Azpi dokázala zastoupit Vítka.

No a Rambo si s Mariom vyběhli na midový kolobce krásný druhý místo. A taky se zjistilo, že Rambo sice odlídroval 3x Alpen-Trail na zlato a 2x Norway Trail na stříbro, ale povely za něj očividně řešil jeho parťák v lídru. Páč i Lucka musela x-krát převádět :-) Mariom sice projevila snahu jít správně, ale Ramba tam nenatlačila. Holt mladá holka devítiletýho pána novým kouskům nenaučí.

Takže obhajoba titulu z loňska nám vyšla.

Děkuji firmě VAFO Praha s.r.o. za jejich luxusní krmení značky Carnilove a materiální podporu!!


 

WEB: Royal Canin Mid a Sprint Stochov

Kategorie: MB - spřežení do 6-ti psů


1. kolo: 14,1 km - 32 min 10,75 sec - GARMIN

Tým: Conte+Flo, Azpi+Ibra, Frankie+Cafu

Trať: 6,1°C, zataženo, mokrá, místy rozbahněná

 

2. kolo: 14,1 km - 31 min 13,99 sec - GARMIN

Tým: Conte+Flo, Azpi+Ibra, Frankie+Cafu

Trať: 2,8°C, zataženo, mokrá, místy rozbahněná

 

Celkem: 28,2 km - 1 hod 3 min 24,74 sec

Průměrná rychlost: 26,68 km/hod

Umístění: 1.

Kompletní výsledky: zde

 

Relive: zde

 Video z prvního kola: zde


Autor: Pavel Slezák

Autor: Ivana TicháAutor: Michal Habrcetl


Autor: Martin Brzek


 

Autor: Jana Křížová

 

obec Březí
okres Žďár nad Sázavou
kraj Vysočina
Česká republika
Evropa